logo
Hry vyhrávají hráči, kteří se zaměřují na hřiště - ne ti, jejichž oči jsou přilepeny na výsledkové tabuli. (Warren Buffett)
 
Nabídka
DDkredity *
Doporučení
Daně
Blog
Ceník

akcie online Úvodní informace

Co nabízí webová stránka Dower.cz?

  1. Placené texty a informace DDkredit,
  2. Placené ekonomické a organizační poradenství.
  3. Volně přístupné texty a informace.

Základem je služba DDkredit. Vybrané příspěvky jsou placeny DDkredity, které jsou nabízeny ve třech sadách 1000, 3000 a 5000 Kč. Jeden DDkredit se rovná 1 Kč. Služby placeného poradenství nabízí CENÍK.

Klíčové odkazy

Aktualizace informací
Globální analýzy:
Tuzemské analýzy:
Aktuální doporučení:
Blog/Daně:
Video:
Grafy a graf dne:

Investiční názor:
Glosy:
 
   25.7.2022
25.7.2022
9.8.2022

   10.4.2022
  1.3.2022
8.8.2022

datum glosy
datum textu

 
Web Dower.cz pracuje v platebním režimu DDkredit. Nelekněte se proto, když vás někdy nepustí dál.

Investiční video zpravodaj Video

Prostřednictvím Philip Morris se vyjádřujeme k situaci okolo Ukrajiny a k vývoji tuzemského akciového trhu

Nadšení je krásné a uznání hodné, ale problém neřeší. Ten řeší Rotchildovo pravidlo
Placený obsah 60 DDkreditů  
Archiv

Synergické okno UP foru se daří!  UP foru se daří!

DOWER-D: Po čase se zase setkáváme v rozhovoru. Jak se UP foru daří?

Postupujeme podle plánu a zatím jsme ho nemuseli měnit. Stáváme se datově-výzkumnou společností pro celý trh LNG, prozatím s důrazem na námořní přepravu LNG. Dokončili jsme fázi, ve které jsme ověřovali náš unikátní UP World LNG Shipping Index za provozu a na reálných datech a nikoli jen backtestem. Tato fáze nám umožnila nejen porovnat chování UP indexu, úplnost metodologie, ale také porovnat jeho vývoj s dalšími indexy i kurzy akcií a komodit.

Během tohoto období jsme významně rozšířili paletu našich grafů I dat a ty tak zahrnují nejen standardní cenové grafy nebo výkonnost Alpha a volatilitu Beta ale I grafy založené na našich dalších výpočtech a využití UP indexu. Poskytujeme tak stále rostoucí balík spolehlivých dat založených na standardizovaných výpočtech.

DOWER-D: Zaznamenal jste zajímavý úspěch. O co jde?
Celý článek
Archiv

Investiční názor Investiční názor

09.08.2022 08:58
V tomto prostoru píšeme o čem přemýšlíme a kterými směry se podle našeho názoru bude akciový svět a my v něm ubírat. Text navazuje a upřesňuje aktuální glosu.

Vycházíme z vlastních analýz, zkušeností a z informací, které získáváme z celého světa. Nabízíme vlastní názory a - a to především! - zdůvodnění proč si myslíme to a to a proč si za tím stojíme. Žádné horké tipy ani žádná zázračná doporučení.

Je na každém investorovi jak se k našim názorům postaví. Přejeme vám zdravý úsudek, trochu štěstí a hodně zdaru při investování.
Placený obsah 20 DDkreditů  Celý článek
Archiv

glosy Glosy

Investování pod novým dirigentem ČNB! | 09.08.2022 07:07
Nejdříve ale ještě k tzv. rezortní dani nebo dani z mimořádných příjmů, jak se jí také říká. Sjednotila tuzemský akciový trh. Už ne ČEZ a ti ostatní, ale, přinejmenším, ČEZ a banky a ti ostatní. Dnes se ale budeme zajímat o vývoj tuzemského akciového trhu pod vedením nového guvernéra Aleše Michla. V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 60 DDkreditů  Celý článek
Máme zbytečně vysokou, protože nezvládnutou, produktivitu práce! | 07.08.2022 07:30
Za dnešní víkendový titulek si nejspíš vysloužím výsměch a pohrdání. Nicméně stojím si za ním. Nevíme si rady co s volným časem, který nám díky produktivitě práce narostl a neumíme rozdělit peníze vyšší produktivitou generované. Neúčelně jimi mrháme a samozřejmě jimi díky různým formám "dotací" korumpujeme pořád širší a širší okolí. Penězi z rostoucí produktivity práce! A to všechno jen proto, že elity národa neumí investovat, byť o investování donekonečna mluví. Viz diskuze o sektorové dani s následným velkopanským "tomu dáme, tomu ne"! V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 60 DDkreditů  Celý článek
Nejistota na akciovém trhu potrvá do 10.září. Možná i déle! | 05.08.2022 06:22
Ministr financí Zbyněk Stanjura se dal slyšet, že do 10.září by se možná mohlo rozhodnost o dani z neočekávaného zisku. To by se na pražské burze týkalo především ČEZ a bank. Přibrzdí takové rozhodování a vůbec řeči okolo "neočekávaných zisků" ještě víc tuzemské investiční prostředí? Určitě ano. Víc jsme o tomto tématu psali již ve čtvrtek. V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 60 DDkreditů  Celý článek
Úroky, inflace? Ne, rozumu se nedostává! | 04.08.2022 07:01
Bankovní rada ČNB dnes bude poprvé zasedat pod vedením jejího nového šéfa. Jak bude vypadat nejbližší ekonomická budoucnost Česka pohledem nové bankovní rady? Nevíme, brzy se to ale dozvíme. Víme však, že z pohledu reálné ekonomiky nevypadala první polovina roku zase až tak špatně, jak se obecně soudí. V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 70 DDkreditů  Celý článek
Ani Babiš, ani Fiala. Jen my sami! | 03.08.2022 05:52
Akciové trhy se vymkly racionálnímu chování. Včera americké akcie oslabily jen proto, že roste napětí mezi USA a Čínou, které posílilo úterní přistání letadla s Nancy Pelosiovou na Tchaj-wanu. U nás iracionalitu aktuálně posilují diskuze o rezortní dani, přičemž je v podstatě jasné, že hospodářského potenciálu a ambicí ČEZ a bank se nedotkne. Iracionalitu trhů posilují jen a pouze spekulativní motivy. V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 60 DDkreditů  Celý článek
Windfall tax aneb špatná zpráva dobrá zpráva! | 02.08.2022 06:24
Čtenáři milují špatné zprávy. Čím horší, tím čtenější. Proto je teď všude okolo nás tolik věštců hrůz a pádů všeho druhu a mistrů zkázy. Každá špatná zpráva způsobuje dvojnásobný pokles a síla těch dobrých slábne. A právě tuto dobu nyní žijeme. Blbá nálada. Mistrovsky ji využívají investiční spekulanti. V pondělí jsme toho byli svědky. V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 70 DDkreditů  Celý článek
Na prahu srpnového akciového obchodování! | 31.07.2022 07:44
Srpnovou investiční agendou budou hlavně spekulace. Ač se to na první pohled nezdá vítězem v boji o aktiva nebudou reality nebo jiná aktiva, například dluhopisy, ale akcie. V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 70 DDkreditů  Celý článek
Co dokáže jedna zmínka o recesi a co bude dál? | 29.07.2022 05:53
Americká ekonomika spadla do recese. Stačila jen tato jedna zpráva a tuzemský akciový trh v čele se svým lídrem zamířil prudce dolů. Ovlivní recese v USA český akciový trh? V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 70 DDkreditů  Celý článek
Králem je hotovost! | 28.07.2022 06:31
V první polovině letošního roku jsme byli svědky obrovských změn. Ceny mnoha aktiv se přizpůsobovaly/přizpůsobují inflaci a rostoucím úrokovým sazbám. Investoři ale požadují od stejných aktiv vyšší výnos. To je v těchto dnech podstata všech všech změn. Včetně přístupu investorů ke konkrétním aktivům. Ceny nemovitostí vždy reagují se zpožděním pomaleji a poslední, akciové trhy naopak bývají při oživování trhů první. V glosách nabízíme náš pohled jak se budou v příštích dnech vyvíjet akcie a jak se budou chovat tuzemský i globální akciové trhy.
Placený obsah 70 DDkreditů  Celý článek
Archiv glos

Synergické okno Investiční daňový rádce  Investiční daňový rádce

V oddílu DANĚ jsme rozšířili službu DDkredit o informace, které sice nejsou přímo o investování, ale s investováním bezprostředně souvisí. Řeč je o daních souvisejících s investováním a odpovědích kdo je v souvislosti s investováním daňovým poplatníkem a jaké jsou jeho povinnosti. Dotýkáme se samozřejmě i ožehavého a hodně diskutovaného tématu: Danit nebo ne? Samozřejmě danit!

Tady je OBSAH vstupnmího/úvodního seriálu:

  1. Nedanit anebo raději danit
  2. Kdo je daňovým poplatníkem
  3. Kdo je správce daně
  4. Kdy vzniká daňová povinnost z investování
  5. Všeobecné informace o kapitálovém trhu
  6. Příjmy z kapitálového majetku podle § 8
  7. Ostatní příjmy podle § 10
  8. Kdy se daňová povinnost vykazuje
  9. Kde se daňová povinnost vykazuje
10. Jak vypočítat daň z příjmů fyzických osob
 10.1 Přiznání k dani z příjmů fyzických osob
 10.2 Příloha 1 - Výpočet dílčích základů daně dle § 7
 10.3 Příloha 2 - Výpočet dílčích základů daně dle § 9 a § 10
 10.4 Příloha 3 - Výpočet daně z příjmů ze zdrojů v zahraničí dle § 38 f
 10.5 Příloha 4 - Výpočet daně ze samostatného základu daně dle §16 a
11. Jak podat daňové tvrzení
12. Jak zaplatit daňovou povinnost-daň
13. Kdo zodpovídá za vyhotovené daňové tvrzení
14. Příklad výpočtu daňové povinnosti
15. Všeobecně o investování
16. Akcie
17. Dividendy
18. Podílové listy fondů
19. Komodity
20. Kryptoměny
21. Investiční zlato a stříbro 
 
Celý článek
Archiv
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

KB - BB, 200DMA, MACD

Strašidlo sektorové daně obchází akciový trh. Protože VIG se ale až tak přímo netýká tak roste!

Grafy DOWEstoR

Aktuální pořadí  nejkvalitnějších tuzemských akcií
(podle hodnocení našich návštěvníků od 1.7.2022 do 31.12.2022)
Návod
Pořadí Název akcie
1 ČEZ
2 Erste Bank
3 Komerční banka
4 Moneta
5 VIG
6 Philip Morris
7 Česká zbrojovka
Celkem se hlasovalo: 19x
Vaše hodnocení!
Pokud chcete do hlasování přidat další akcii tak nám, prosím, napište na email.

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR! Po více než dva a půl roce jsme v září 2021 ukončili stejnojmennou aplikaci. V nových podmínkách se přežila. Od září 2021 nabízíme anketu DOWEstoR.
V listopadu 2021 jsme web Dower.cz rozšířili o oddíl Daně.

V říjnu 2020 jsme přešli na platební systém DDkredit! Koncem dubna 2021 jsme systém po zkušenostech upřesnili a doplnili o část jak pracovat v systému DDkredit efektivně.

Od ledna 2020 používáme v našich predikcích nástroj technické analýzy Forecast Cloud, MetaStock 17.

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.


Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.
DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

srpen 2022
PoÚtStČtSoNe
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 

září 2022
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Čeká nás divoký spekulační zbytek roku plný nečekaných a dramatických zvratů?


Hlasovalo : 161 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz