logo
Hry vyhrávají hráči, kteří se zaměřují na hřiště - ne ti, jejichž oči jsou přilepeny na výsledkové tabuli. (Warren Buffett)
 
Nabídka
DDkredity *
Doporučení
Daně
Blog
Ceník

Synergické okénko

... a po covidu křišťálová koule?

Čas siláckých covidových gest a slov "jsme ve válce", aniž už žije moc těch, kteří skutečnou válku doopravdy zažili, červených svetrů a maršálských holí v torně je pryč. Blíží se čas, politikům se to moc nelíbí, dovolených a možná i normálního způsobu života. Jak s ním všichni, MY i ONI, naložíme?

A umíme ještě normálně žít? Navíc v době, kdy "nám" život od července tak "nefér" zkomplikovala EU sankcemi proti firmám s anonymními vlastníky. A kdo bude platit "covidové" dluhy, které nejspíš s covidem vůbec nesouvisí?

Od prvního června musí firmy odhalit své majitele. V civilizovaném světě nic neobvyklého. Poctiví podnikatelé jsou na své úspěchy hrdí a pyšní a pokud se jim právě nedaří vědí dobře proč a co musí udělat, aby se situace zlepšila. Jsou ale všichni takoví? Podle evidence ministerstva spravedlnosti své majitele zaregistrovalo jen 46% firem. To se majitelé za své firmy stydí? Ne, ale asi nejsou pyšní na to, jak se ke "svému" majetku dopracovali.

Posledního května totiž skončilo období anonymity. Firmám, které tajily své skutečné vlastníky končí období, kdy beztrestně čerpaly evropské dotace nebo soutěžily o veřejné zakázky. A nejedená se o žádnou účelovku zamířenou na Andreje Babiše a na (ne jeho) Agrofert, ale i o řadu dalších šibalů. Ano, povinná evience majitelů v Česku existuje sice už od roku 2018, ostatně na všechno máme zákony BEST-IN, jenže byla děravá a bezzubá. Teď je to jinak. Ta škaredá, ale přesto dotace platící EU, nechce respektovat naši českou suverenitu a dává přednost hlídání společných evropských peněz. Jak hanebné. RVHP by nám je sebrala bez mrknutím oka.

Novelizovaný zákon je jiný. Se sankcemi za tajení skutečného vlastníka počítá. Postihy budou finanční, pro firmu i majitele a - a to utajované vlastníky bolí ještě více! - firmy už nemohou bez přiznání se k majiteli žádat o dotace a účastnit se veřejných soutěží. Jak ti chudáci budou bez dotací žít?

Teď k těm dluhům. Je před volbami. Politici dál rozdávají dárečky a kdo je bude platit je nezajímá. Proč také, možná už u splácení nebudou. Ale vážně. V tomto směru máme k ruce praktický indikátor. Hypotéky. Ten nás brzy a rychle upozorní zdali je opravdu tak zle jk se říká  nebo ne.

Hypotéku dnes dostane skoro každý. To se ovšem může brzy změnit, když čas oponou trhne a ČNB zvedne úrokové sazby a splácení hypoték se zkomplikuje. Možná i skoro zastaví. Pak brzy pochopíme, že hypotéky, potažmo dluhy jsou problémem nás všech. Především NÁS. ONI už budou za vodou, protože dluhy v podobě "dotací" splácet nemusí.

Česko těchto dní se vyznačuje nejen rychlým růstem nemovitostí, ale i stejně rychlým růstem spotřebitelských cen. ČNB by měla podle teorie zareagovat zvýšením úroků. Místo toho se však chystá kontrolovat komerční banky, protože začíná být jasné, že hrozí průšvih. Co se ale ve skutečnosti stane?

Komerčním bankám ČNB z průšvihu nepomůže a bankám, které jsou v lepší kondici jen nabídne čas, aby se do průšvihu dostaly. A ti, kteří si ještě nějakou nemovitost nekoupili (protože nemají na splácení), aby si ji rychle koupili (přestože nemají peníze na splácení). I to je skrytý předvolební dáreček. Kolotoč dluhů se rozjede a MY pochopíme, že je zle, protože je budeme muset daněmi splácet, zatímco ONI už tady nebudou. Čau lidi, chce se dodat!
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

KB - BB, 200DMA, MACD

Dnes jsme po delší době opět vybrali grafem dne vývoj indexu PX. Napoví víc než slova!

Grafy DOWEstoR

Aktuální pořadí  nejkvalitnějších tuzemských akcií
(podle hodnocení našich návštěvníků od 1.7.2022 do 31.12.2022)
Návod
Pořadí Název akcie
1 ČEZ
2 Erste Bank
3 Komerční banka
4 Moneta
5 VIG
6 Philip Morris
7 Česká zbrojovka
Celkem se hlasovalo: 19x
Vaše hodnocení!
Pokud chcete do hlasování přidat další akcii tak nám, prosím, napište na email.

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR! Po více než dva a půl roce jsme v září 2021 ukončili stejnojmennou aplikaci. V nových podmínkách se přežila. Od září 2021 nabízíme anketu DOWEstoR.
V listopadu 2021 jsme web Dower.cz rozšířili o oddíl Daně.

V říjnu 2020 jsme přešli na platební systém DDkredit! Koncem dubna 2021 jsme systém po zkušenostech upřesnili a doplnili o část jak pracovat v systému DDkredit efektivně.

Od ledna 2020 používáme v našich predikcích nástroj technické analýzy Forecast Cloud, MetaStock 17.

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.


Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.
DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

srpen 2022
PoÚtStČtSoNe
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 

září 2022
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Čeká nás divoký spekulační zbytek roku plný nečekaných a dramatických zvratů?


Hlasovalo : 161 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz