logo
Prospěch se vyhýbá tomu, kdo se bojí tratit!
(latinské přísloví)
Aktuálně:
  • Tankery se zemním plynem se schválně loudají, čekají na růst cen!
  • Agrofert nabral miliardy od asijských bank, zadlužení skupiny vzrostlo!
  • Důchodovou reformu možná zaplatí živnostníci!
  • Technologičtí hráči prý seberou bankám až třetinu plateb!
 
Nabídka
Investiční doporučení *
Blog
Ceník

Synergické okénko

UP forum!

O PŘIPRAVOVANÝCH AKCIÍCH UP FORA DO KONCE ROKU 2016

Rozhovor s majitelem společnosti UP forum panem Tomášem Novotným o podzimních  plánech a akcích UP fora!

Tak nepříjemné úřední formality se zakládáním společnosti už máte za sebou. Oddychl jste si?
Docela jo. Spíš než namáhavé je to jen zdlouhavé. Ale společnost je založená dobře.
 
A co připravujete teď? A kdy?
Konečně mohu vystupovat jako někdo, kdo nemá jen vizi, ale i něco konkrétního založil a podniká ke splnění cíle kroky. Vybírám témata a řečníky, oslovuji partnery, s kolegy probíráme koncepci. Takřka vše se teď točí kolem prosincového kongresu, ale myslíme i na jaro a vlastně ještě dál.

A konkrétněji?
Scénář podzimní akce má dvě roviny. Obsahovou a ekonomickou.
 
... takže nejdříve, prosím, k té obsahové.
Kongresy, konference a podobné akce, které jsem dosud spolupořádal byly svým způsobem dost  krátkozraké a izolované. Vybrat aktuální téma, zvolit vhodné řečníky, sehnat partnery. Šlo vlastně o reakci na vnější podněty, málokdy se bohužel podařilo podnítit vznik nové myšlenky. Uznávám, že kongresy plnily zadání, jaké měly. Takový přístup ale už  dávno nestačí.
UP forum se chce posunout výš. Důležitý je kontext a konkrétní přínos pro návštěvníky. UP forum poskytne informace, které v podobné šíři a vyústění jinde nezazní.
Vše vysvětlím na příkladu. Dejme tomu energetika. Víme kam se v  sektoru energetiky ubírá svět nebo aspoň Evropa?  Víme jak světové trendy podpoří jednotlivé kontinenty a státy, resp. alespoň jak se k nim postaví Česká republika? A jak jednotliví lidé, ať už investoři, poradci nebo prostě občané? Co se změní a co zůstane?
A pokud to všechno víme, jak se na novou situaci připravují ti, kteří mají k problematice co říci? Stane se rodinný dům základní obousměrnou součástí energetické soustavy? Budeme opravdu masově stavět na střechách domů malé fotovoltaiky? Připravují hypoteční banky specializované produkty s výhodnějšími podmínkami pro stavebníky, kteří si na střechu nechají panely postavit? Budou školit své prodejce? A jak na novou situaci budou reagovat správci přenosových soustav,  profesní organizace, asociace a unie poradců? Pokusíme se zjistit, kde začíná budoucí příležitost, která přinese peníze.

... to je spousta otázek...
Ano, já vím a zdaleka nejsou všechny. Důležitý je ten evropský a lépe světový kontext. Představa, že nás v České republice se dění ve světě netýká je krátkozraká. Proto už dnes jednám  o přednáškách s odborníky a asociacemi z oblasti energetiky, kteří návštěvníkům načrtnou současný a možný budoucí stav věcí. Samozřejmě chytáme směr vývoje, přesné predikce na dlouhé období nikdo nemá. Ale v krátkém horizontu je to něco jiného, tam už konkrétní změny zahlédneme. Vstupuji i do jednání s finančními institucemi, kterých se ptám na jejich postoje k novým finančním produktům. Navazuji také na dobrou a několikaletou spolupráci s USF. Někdo přece, a kdo jiný než asociace a unie musí finanční poradce o nových trendech informovat. Navíc se tak informace dostanou do všech koutů republiky, což považuji za velmi prospěšné.

Takže jestli jsem Vás správně pochopil. Scénář podzimní akce se bude vyvíjet po linii:  energetika ve světových souvislostech - energetika v konkrétních produktech a možnostech finančních institucí - energetické produkty - zapojení asociací a unií  do osvětové činnosti mezi poradci a investory. Pochopil jsem to správně?
Ano, pochopil jste to správně a nejen to. Energetika je hlavním tématem. V příštích ročnících budeme činnost rozšiřovat i o mimo vámi popsaný řetězec. Na naše akce budeme zvát světové odborníky, to směrem ven, a směrem dovnitř budeme spolupracovat s asociacemi a uniemi a společně s nimi připravovat širší informačně vzdělávací akce pro finanční poradce i finanční profesionály a investiční veřejnost.

To je opravdu ambiciózní plán. Ale není to jenom energetika, co lidi zajímá...
Jistě. Připravujeme i další "horká témata"  Kromě infrastrukturních (vytápění, voda, doprava, možnosti mobilní komunikace a bankingu) to budou i širší ekonomická témata. Např. hodnota aktiv v době záporných sazeb.

A to všechno na jednu, byť dvoudenní akci?
Určitě ne, program v konečné fázi zúžíme a přizpůsobíme tomu, jak kvalitní vystoupení nám oslovení řečníci a obchodní partneři nabídnou. A - a to je důležité! - v žádném případě se nejedná o  jednorázovou "hurá" akci.

Takže teď se vraťme k ekonomické rovině!
Ta je velmi důležitá. Přesněji, je nejdůležitější pro to, aby se věc podařila. Mám v této oblasti poměrně velké zkušenosti, to ostatně víte sám, spolupracovali jsme přece spolu.

Ano
Naznačil jsem stávající postupy už na začátku: "sesmolit" program - najít řečníky - najít obchodní partnery, s nimi se dohadovat o každé koruně - pak následují nekonečná jednání  o ceně vstupenky pro návštěvníky, vymýšlejí se různé slevy a bonusy - a nakonec většinou nula od nuly pojde. Především proto, že na poslední chvíli si všichni vymyslí spousty změn. Tu víc partnerových hostů "zdarma", tu mimořádná občerstvení, atp. Touto cestou UP forum určitě nepůjde.

Vy budete postupovat jinak?
Ano.  V prvé řadě chci, aby byla akce nejen na vysoké odborné úrovno, ale také reprezentativní. Mám celkem jasnou představu o počtu účastníků a nákladech. Teď jsem začal oslovovat potenciální partnery. Nejdříve jim vysvětluji podstatu projektu, o co vlastně jde, a pak jim nabízím účast za poměrně velmi jednoduché podmínky: vaše partnerství je dáno jedním jediným omezením - počtem účastníků, které si vaše firma ze svých VIP na akci pozve. Minimální počet účastníků je pět.
O částkách za jednoho pozvaného účastníka zatím hovořit nechci. Mimo jiné i proto, že se při prvních jednáních již objevily i dotazy týkající se exkluzivity. Nevylučuji, že přistoupíme i k jakési aukci, ale to bych zatím předbíhal. Omezený počet vstupenek bude vyčleněn i pro širší veřejnost. Ale ani o těchto podrobnostech nechci zatím hovořit.

Tak to jsou opravdu ambiciózní plány. Nezbývá než Vám popřát hodně zdaru. Ať se dílo daří! Děkuji za rozhovor.

Fotogalerie:


Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

VIG - BB, SAR, MACD
Signalizuje i VIG novou vlnu spekulací? Index PX znovu roste uvnitř BB!

Grafy DOWEstoR

Střednědobá predikce vývoje cen tuzemských akcií k 30.9.2019
(zadáno: 28.6.2019)
Návod
Název akcie Cena k:
30.09.2019
CETV CME 98.00
ČEZ 550.13
ERSTE 857.77
KOFOLA ČS 301.42
KB 887.92
MONETA 78.50
O2 227.55
PEGAS 730.25
PHILIP M. 13903.08
VIG 585.09
Celkem se hlasovalo: 16x
Vaše predikce!

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR!
Aktualizace aplikace ze dne 28.6.2019 je nastavena ke dni 30.9.2019. Predikujte!

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.

Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.

DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).


Ve třetím synergickém okénku na stránce archivujeme predikce aplikace DOWEstoR.
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

srpen 2019
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

září 2019
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Akciové trhy se na počátku srpna propadly do hluboké deprese. Jak dlouho potrvá?


Hlasovalo : 66 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz