logo
Cena je to co platíme. Hodnota je to, co dostáváme! (Warren Buffett)
Aktuálně:
  • Cyrrus pochybil a zaplatí milion, nařídila ČNB!
  • Trump zvažuje nová cla na dovoz aut do Spojených států!
  • Rodící se italská vláda straší Evropskou unii!
  • Skrytá hrozba energetiky: Klimatizace!
  • Češi stále více nakupují kryptoměny, banky ale některé transakce blokují!
 
Nabídka
Investiční doporučení *
Blog
Ceník

Investiční názor

Tuzemští investoři se aktuálně pohybují ve dvou investičních rovinách. Ta globální se strachuje o výsledky obchodních jednání mezi USA a Čínou a straší ji špatné výsledky evropských indexů PMI. Americké indexy PMI naopak očekávání překonaly. Domácí rovina sleduje tuzemský trh po STARTu a Free Marketu. Investoři zatím IPO a novým akciím na pražské burze moc nevěří. Příkladem možná svým způsobem může být Avast.
Celý článek
Pražská burza má za sebou svůj "velký den". V úterý 22.5. odstartovala duální listing a zobchodovalo se pár prvních akcií na Free Marketu. Zatím nic moc, protože nikdo s trhem nemá zkušenosti, ale nějak se začít musí. Teď se bude nějaký čas experimentovat. Teprve v příštích týdnech uvidíme zdali se pražská burza se svou novinkou prosadí nebo ne. Z rutinních informací jsme se v úterý dozvěděli ex-date ČEZ a něco o ambicích Monety.
Celý článek
Pražská burza vstupuje do druhého vrcholu květnových novinek. Po úspěšném spuštění segmentu START minulé úterý dnes spouští svůj nový segment Free Market a duální obchodování. Tuzemský akciový trh ovlivní ještě více než START. To byl ostatně také důvod proč byl v uplynulém týdnu tuzemský akciový trh takový "mrtvý". Teď se čeká, jak na nový trh zareagují investoři poté, co představí výrazně rozšířenou nabídku.
Celý článek
 Vstupujeme do dalšího akčního týdne pražské burzy. Po úspěšném spuštění segmentu START spustí burza v úterý nový segment Free Market a duální obchodování. Bude mít na tuzemský akciový trh ještě větší vliv než START. Už proto, že nabídne každodenní obchodování. Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše, říká si nejeden investor. Zatím však ještě pořád převládají na domácím trhu váhání a přešlapování na místě.
Celý článek
Na akciových trzích přetrvává nerozhodnost. Mimo jiné i díky vývoji ceny ropy. Růst ceny ropy podporuje základní materiály. Naproti tomu nejistota ve vývoji obchodních jednání mezi USA a Čínou akciím škodí. Pokud se týká dluhopisů tak výnosy z nich se pohybují okolo 3% a brzdí akciový optimismus a obavy o budoucí vývoj úroků zase dopadají na utility. Takže nahoru, dolů. A do toho všeho pozitivní očekávání z aktivity pražské burzy.
Celý článek
Rychlý sled nových událostí na pražské burze trochu zastínil naše globální zpravodajství. V USA si ve středu indexy připisovaly zisky. Dow Jones menší, Nasdaq větší. Akciím se dařilo navzdory výnosům z dluhopisů, stále se drží okolo 3%, i navzdory odvolání schůzky mezi Severní a jižní Koreou a obavám o osud schůzky Severní Koreje a USA. Dnes vystoupí někteří členové výboru FED. A v Evropě se inflace vyvíjí podle očekávání.
Celý článek
Úterý bylo na domácím akciovém trhu velmi rušné. Ani ne tak kvůli obchodování, ale kvůli novým událostem. Především se poprvé obchodovalo v segmentu START. Úspěch sice nebyl stoprocentní, ale úpis dvou ze tří avizovaných emisí úspěchem byl a pokud vezmeme v úvahu, že třetí emitent odstoupil sám, tak lze v podstatě hovořit o stoprocentním úspěchu. A teď je na řadě, už příští úterý, další nový segment trhu - Free Market.
Celý článek
Pražská burza zahájila nový týden, s výjimkou Komerční banky, poklesem všech hlavních titulů. Ten souvisel s tím, že úterní obchodování začalo už v pondělí a investoři již upírali svou pozornost na nový segment START, zahájí obchodování dnes, a první tuzemské obchodování s akciemi Avast. A ještě větší pozornost bude nejspíš věnována příští týden zahájení obchodování na dalším novém akciovém segmentu BCPP Free Market.
Celý článek
Pražská burza spustila vodopád nových investičních příležitostí a investoři s napětím čekají co přinese. Nejdříve, už v úterý otevírá, nový trh START. O něm jsme již informovali. O týden později 22. května zahájí obchodování s vybranými zahraničními tituly trh Free Market. Nabídne tuzemským investorům příležitost obchodovat významné zahraniční cenné papíry doma. Jde nejen o rozšíření nabídky, ale také o příležitost obchodovat v českých korunách.
Celý článek
ČEZ a Moneta oznámily výsledky za 1Q 2018. Dubnová inflace v USA utlumila obavy, že FED bude rychleji zvyšovat úroky. Apple vystoupil na nové maximum. To vše je sice zajímavé, ale v Česku zaměřme pozornost na pražskou burzu. Příští týden startuje START a 22. května zahájí obchodování s vybranými zahraničními tituly. Nabídne tak tuzemským investorům možnost obchodovat významné zahraniční cenné papíry na domácím trhu.
Celý článek
Na tuzemském akciovém trhu se dál pracuje ve zkráceném a svátky přerušovaném módu. Takový mód má i své důsledky. Stačí se podívat na graf japonských svící indexu PX. Druhá polovina května bude jiná a start do ní začne už dnes. Firemní výsledky za 1Q 2018 oznámí ČEZ a Moneta. Především výsledky Monety budou důležité. Potvrdí naděje, které byly do banky vkládány? Před jejím ex-date panovala mezi investory poměrně značná nejistota.
Celý článek
 Pokračuje obchodování ve zkráceném a přerušovaném  módu. Dva zkrácené týdny v řadě "přetržené" dvěma svátky a z nich vyplývajícími i dvěma prodlouženými víkendy se na obchodování projevují. Navíc se tuzemský akciový trh nachází v období mezi dvěma koly dividendové sezóny. To všechno plus vliv globální situace na akciových trzích, především aktuální obavy z chování bank a ropa, v těchto dnech trh ovlivňuje.
Celý článek
Aktuální dění na tuzemském akciovém trhu aktuálně předurčuje několik více či méně stejně důležitých faktorů. (1) Dva zkrácené týdny v řadě "zpřetrhané" dvěma svátky, tudíž i dvěma prodlouženými víkendy. To není zrovna nejlepší prostředí pro akciové obchodování. (2) Mezidobí mezi dvěma koly dividendové sezóny. (3) Vliv globální situace na akciových trzích, především aktuální obavy z bankovního a finančního sektoru.
Celý článek
Dnes z jiného soudku. Už brzy zahájí pražská burza obchodování na trhu START pro malé až středně velké společnosti. A protože není nad to "kupovat přímo u kováře než u kováříčka" vyráží dnes DOWER-D do Hulína, aby se přímo u společnosti, která se obchodování na trhu START účastní dozvěděl víc. Jedná se o společnost FILLAMENTUM a.s. ČNB ji již schválila s účinností k 28. dubna 2018 prospekt akcií.
Celý článek
Středa nepřinesla na akciové trhy nic překvapivého. Jen nerozhodné obchodování. Za zmínku stály snad jen solidní výsledky Apple a snimi spojené naše doporučení pro rok 2018: dostatek hotovosti, výsledky a zpětné odkupy. Nepřekvapil ani FED. Rozhodl v souladu s očekáváním trhu. Úroky zůstaly nezměněny. Ekonomika USA dál roste mírným tempem, stejně tak i zaměstnanost a Inflace se přiblížila 2%.
Celý článek
 V pondělí opustila pražskou burzu Fortuna. Je tedy na místě se ptát. Kdo ji nahradí? Je dobře, že existuje dobrá odpověď. Burzovní trh START pro obchodování akcií malých a středních společností. Politici nebyli celé ty roky po roce 1989 schopni vtáhnout do úspěšného ekonomického vývoje země kvalitní, zdůrazněme slovo kvalitní soukromý kapitál. Bez korupce a bez účelových projektů a montoven. Teď se nabízí nová příležitost. Restart.
Celý článek
Čekají nás dva, dvěma svátky zkrácené akciové týdny. Po netradičním obchodování před dividendou na Monetě a relativně delším čekání na druhé kolo dividendové sezóny se dají v příštích dvou až třech týdnech tušit mírný chaos a nejednoznačný vývoj tuzemského akciového trhu. Leckterý investor také bude mít nutkání oslyšet pradávné burzovní pravidlo a opustit v květnu trhy, aby se na něj vrátil až na podzim.
Celý článek
Moneta týden před ex-date klesá. To nebývá běžné, ale v souvislosti s potvrzením výše dividendy má takové chování svou logiku. Čím nižší cena akcie před dividendou, bude se tvořit právě dnes, tím vyšší výnos. Stejné je to s dluhopisy, psali jsme o nich včera. Zvyšování úroků centrálními bankami vede k poklesu ceny obligací a růstu jejich výnosů a to co se nám právě odehrává před očima je hra o rovnováhu.
Celý článek
Akcionáři ve středu schválili Monetě navrhovanou dividendu a investoři mohou klidně spát. Stejně rozhodli i akcionáři Komerční banky. Pozornost tuzemských investorů se tedy může na chvíli přesunout jinam. Například na rozdělení peněz v rozpočtu EU na léta 2021 až 2027. Už by se nemusel řídit jen výkonem ekonomiky, ale "hrozí" přidání dalších "nebezpečných" kritérií. Stav právního státu, přijímání uprchlíků a dalších.
Celý článek
 Jen tři burzovní seance zbývají investorům na nákup akcií Monety s právem na dividendu. Přesto cena jejich akcií překvapivě klesá. Proč? Důvody jsou minimálně tři. (1) Tuzemský akciový trh se už opravdu stal standardním them, na kterém investoři drží své plnokrevníky a sází na dividendové příjmy. Takovým plnokrevníkem se Moneta stala. (2) Velcí investoři si prostřednictvím podobných titulů jako je Moneta zajišťují i pravidelné finanční toky.
Celý článek
Pondělní obchodování bylo jedním velkým přešlapováním na místě. U nás i v zahraničí. Akciové trhy netrpělivě vyčkávaly/vyčkávají na výsledky hospodaření firem. Proto v pondělí po závěru obchodování přišla jako pokropení živou vodou zpráva majitele Googlu, že výrazně překonal očekávání zisku za 1Q 2018. A tak se výsledková sezóna 1Q 2018, zatím se o ní moc nemluvilo, nejspíš se stane "lajtmotivem" příštích burzovních seancí.
Celý článek
 Na tuzemském akciovém trhu je čas vybrat si krátký oddychový čas. V pátek sice ještě bude poslední šance koupit akcie Monety s právem na dividendu, ale investoři, kteří tak chtěli učinit, tak už tak většinou učinili. I proto cena akcií Monety v podstatě stagnuje. Jasno je zatím jen o ex-date VIG a Erste Bank na konci května. Nyní nás čekají především úvahy, analýzy a doporučení k akciím ČEZ a O2. Ale na ně je ještě pár dní čas.
Celý článek
Tuzemský akciový trh má za sebou první kolo dividendové sezóny. Po ex-date Komerční banky a Philip Morris čeká ho na konci dubna ex-date Monety. K jejímu nákupu ještě může v příštích dnech dojít. Pomineme-li Kofolu čekají ex-daty na konci května obě rakouské emise a čeká se na zprávy o ČEZ a O2. Už nyní ale můžeme konstatovat, že se domácí trh již chová dospěle - pokles po dividendě je standardní bez extrémních výstřelků.
Celý článek
Tuzemská dividendová sezóna je v plném proudu. Komerční banka a Philip Morris se už obchodují bez práva na dividendu a do hry dnes naplno vstupuje Moneta s posledním obchodováním "s právem" na konci příštího týdne. Mimochodem, nachází se na svém 52týdenním maximu. V květnu bude volněji. Pomineme-li Kofolu soustředíme se v závěru příštího měsíce na oba rakouské tituly a diskuze okolo ČEZ a O2 a odchody některých emisí z pražské burzy.
Celý článek
Domácí akciová scéna je přehledná. V úterý byly poprvé mimo dividendovou hru akcie Komerční banky, dnes se naposledy s nárokem na dividendu obchoduje Philip Morris ČR a na 52týdenním maximu jsou akcie Monety. Ty čeká ex-date 30.4. Tuzemská dividendová sezóna je tedy v plném proudu a co je doma, to se počítá. A co zahraničí? Americké trhy včera druhý den v řadě výrazně sílily a dnes ráno se daří Asii.
Celý článek
Co je doma, to se počítá. Tuzemský akciový trh včera naplno vstoupil do dividendové sezóny. Poprvé se dnes budou na pražské burze bez nároku na dividendu obchodovat akcie Komerční banky a už pozítří i akcie Philip Morris. Investoři tedy budou mít v příštích dnech - příští týden se bude naposledy obchodovat i Moneta! - plné ruce práce s "obíháním" trhu. O tom co, kdy a proč nakoupit nebo prodat jsme informovali již dříve.
Celý článek
Jsme zavalováni stále větším a větším množstvím informací z investičního světa, vzato ale kolem a kolem k ničemu praktickému nám moc nejsou. Jde jen o dávnou strategii lidí, kteří chtějí vypadat moudře, ale ničím jiným než onou záplavou zpráv a informací se od jiných smrtelníků neliší. Vysloví spoustu slov, ale na otázku které akcie "právě teď" koupit a které prodat bez podmiňovacího způsobu neodpoví. Jeden konkrétní příklad.
Celý článek
Tuzemský akciový trh stojí na prahu pravidelného ročního odměňování akcionářů. A právě tomuto období se v těchto dnech přizpůsobil i tuzemský akciový trh. Investoři/akcionáři jsou rozděleni do tří skupin. První už své "dividendové" tituly drží a nehodlá s nimi nic dělat. Druhá se připravuje na "obíhání" dividend" a třetí rozjíždí kolo přddividendových spekulací. A podle toho, do které skupiny řadíme sami sebe přizpůsobme své chování trhu.
Celý článek
Ve hře zatím zůstávají především dvě témata. Napětí kolem Sýrie a možné vojenské akce ze strany USA. Prospívá ropě. Diskuze o inflaci. FED je přesvědčený o dalším zlepšování ekonomiky a růstu inflace v USA. Názory na Trumpovu daňovou a obchodní politiku se různí. Včerejší zápis z posledního jednání FED naznačuje, že by úrokové sazby měly růst rychleji než se původně zamýšlelo. Svou roli ještě sehraje vývoj v nezaměstnanosti.
Celý článek
Zůstaňme ještě u globálních akciových trhů. Trhy v USA, a nejen tam, v pondělí, ale i v úterý posilovaly. Hodně pomohlo prohlášení čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, podle kterého bude Čína pokračovat v otevírání své ekonomiky a sníží cla na dovoz automobilů a dalšího zboží. A tak úterní obchodování posunulo hlavní indexy opět výš. Stejné důvody plus zpráva, že se k Sýrii blíží americké válečné lodě pomáhají i ropě.
Celý článek
Využijme "klid před bouří" a zamysleme se nad aktuální investiční situací. Americké akcie v pondělí posílily. Zmírnily se obavy z eskalace obchodního konfliktu mezi USA a Čínou. Podle Donalda Trumpa čeká obě země "skvělá budoucnost". Čína prý odstraní své obchodní bariéry a uzavře s USA dohodu ohledně duševního vlastnictví. Nicméně důležitějším faktorem aktuálně je přesouvající se pozornost k firemním výsledkům 1Q 2018.
Celý článek
Celý uplynulý týden jsme se věnovali tuzemskému akciovému trhu a jeho přípravě na "dividendovou sezónu". V plné síle propukne už za týden v pondělí 16.4. Už není moc co k tomuto tématu dodat. Dnes se proto věnujme obecným a širším souvislostem. Ve hře jsou zahájení obchodní války mezi USA a Čínou, potažmo zbytkem světa a globální geopolitické souvislosti, zejména vztah Ruska k světu.
Celý článek
Celý týden se věnujeme nastávajícímu období tuzemského vybírání dividend a s ním souvisejícím "technickým" chováním akcií. Pokračujme v tom i dnes. Aktuálně jsou na pořadu dne dvě emise. Komerční banka a Philip Morris ČR. Už za týden v pondělí nás čeká ex-date prvního titulu a krátce po něm druhého. Jak se zachovat, s čím počítat a s čím ne? Dnes proberme aktuální rozhodování konkrétněji.
Celý článek
Období před tuzemskými dividendami a chaosu okolo kroků a chování amerického prezidenta je docela vhodné k nabývání nových investičních zkušeností. Ještě jednou si je proto dokumentujme na akciích Komerční banky. Před velikonocemi jejich cena prorazila zdola hned dvě velmi důležité hranice. 200denní průměr (200DMA) a horní hranici Bollingerova pásma (BB). Ve středu cena klesla pod BB, ale zůstala nad 200DMA.
Celý článek
O víkendu jsme věnovali pozornost reakci akciových trhů na hodnocení firemních výsledků ze strany analytiků a sladění termínů ex-date s výnosy dividend. K tomu ještě dva dodatky. (1) Nejen očekávání analytiků, ale i počet tweetů Donalda Trumpa, viz vtipná glosa Patria Finance na Kurzy.cz, ovlivňuje trhy. (2) Důležité, z pohledu investora je i chování investorů s blížícím se termínem ex-date. Mnozí realizují "dividendy ještě před dividendou".
Celý článek
U nás v dubnu vyvrcholí firemní výsledková a dividendová sezóna. V Americe už je za svým vrcholem. S tím souvisí zajímavá a důležitá otázka: Proč tak často po oznámení výborných výsledků začne cena akcií padat? Důvodů je víc, ale jedním z nejdůležitějších jsou analytici. Považují se za bohy investování a proroky. Pokud firemní výsledek nedosáhne jimi očekávaných hodnot je emise špatná. A naopak. Podstata - vnitřní hodnota akcií - jde stranou.
Celý článek
Globální akciová nejistota a nervozita neslábnou. Naopak. Potvrzuje to nejen středeční obchodování, ale i čtvrteční ranní obchodování v Asii. Trápí se především technologické tituly a zvýšil se i index volatility VIX. Kromě průšvihu Facebooku a napětí okolo Googlu panuje napětí i okolo Amazonu. Jeho akcie klesly v důsledku zprávy, že se Donald Trump chystá proti společnosti zasáhnout. Kvůli snížení úvěrového ratingu oslabuje také Tesla.
Celý článek
Jako na houpačce, tak vypadá současné obchodování s akciemi. Například americké akcie v úterý po prudkém pondělním růstu opět oslabily a v jejich stopě ve středu ráno pokračují asijské akcie. Sodoma Gomora. Trápí se, po průšvihu Facebooku a nově i hrozbě Googlu, hlavně technologické společnosti. Straší je obavy z možných regulací sociálních sítí a autonomních vozidel. Ve hře je nadále i strach z obchodní války mezi USA a Čínou.
Celý článek
Pražská burza vstoupila do velikonočního týdne a dvou zkrácených týdnů s podprůměrnou likviditou. A právě nízké objemy byly nejspíš tou hlavní zprávou dne. Pondělní vývoj evropských trhů byl "kotrmelcovatý". Nejdříve se trhy vyhřívaly v zeleném, ranní plusové obchodování způsobilo zmírnění obav z možných obchodních válek mezi USA a Čínou, aby odpoledne přešly díky vyhoštění ruských diplomatů do červených čísel.
Celý článek
Všechno padá, co se děje? Techničtí optimisté soudí, že technická podpora už může přinést konec propadů. Fundamentální pesimisté vidí věci jinak. Podle nich bude ještě hůř. Problém vidí v naprosto chybné politice Donalda Trumpa. Hlavní chybou je podle nich protekcionalismus amerického prezidenta. Aktuální opatření sice ještě v tuto chvíli tak velký vliv na světové hospodaření nemají, ale rostoucí obavy z příštího vývoje ano.
Celý článek
Jeden podpis amerického prezidenta pod cly, především čínskými, a akciové trhy se hroutí. V Česku se v podstatě držely, co by reprezentantky odvětví, které má šanci (po čtvrtku s dodatkem možná) jen Komerční banka a VIG. Ale  i Komerční banka zaznamenala intradenní propad o zhruba 1%! Negativní vliv mělo uvedení cel do života, trochu paradoxně, i na americké ocelárny. Propadly.  US Steel dokonce o 11% a Cleveland-Cliffs o 9%.
Celý článek
FED potvrdil očekávané a zvedl úrokové sazby. Jasněji je i na tuzemském akciovém trhu. Tuzemský indikátor bankovního a finančního sektoru - Komerční banka - pomalu naznačuje, že se i domácí finanční akcie mohou přidat ke globálnímu optimismu. A pak je tu ještě ČEZ. I v jeho případě je jasněji. Buď v sobě utlumíme strach z nejasného vývoje a rizika a zaměříme se na jeho dividendové šance anebo vstoupíme do "vyčkávací fáze".
Celý článek
Dnes globální akciové trhy čekají na rozhodnutí, ale spíš na komentář FED. Než se tak stane zamysleme se nad akciovým rokem 2018. Především z pohledu středoevropského regionu. Světová makrodata, HDP počínaje a pořád relativně nízkou inflací konče a ve světle akciových indexů v regionu střední Evropy, které od února zaostávaly za indexy v západoevropských a amerických trhů, můžeme být pro tuzemský a středoevropské trhy optimisty.
Celý článek
  Globálním akciovým trhům se nedaří. V pondělí výrazně oslabily a v úterý ráno se nedaří Asii.  Vinu na té situaci má Facebook, když se ukázalo, že díky jeho chybě se dostala společnost Camridge Analytica k datům padesáti milionů uživatelů. Sám Facebook se však nepovažuje za viníka, ale za oběť. Data totiž měla být shromažďována za účelem výzkumu a univerzita Camridge prý Facebooku lhala. Tak či tak jeho akcie drtivě propadly.
Celý článek
Tuzemská akciová scéna se v této době řídí vcelku jasnými pravidly. (1) Aktuálně vybírat akcie s "dividendovým" potenciálem a sladit jejich výnosové vyhlídky s termíny ex-date. (2) Dlouhodoběji vybírat akcie s vysokou vnitřní hodnotou, vhodné k trvalejší akumulaci. (3) Definovat postoj k titulům opouštějícím v roce 2018 pražskou burzu, tedy spekulovat nebo už odejít? (4) Vyjasnit vztah ke spekulativním, ale poměrně už dost riskantním emisím.
Celý článek
Situace na domácím akciovém trhu je celkem jasná: JE NEJASNÁ. Ale předvídatelná. Globální akciové trhy jsou méně předvídatelné. První zdroj nejasnosti celkem dobře vystihuje příspěvek, sdílíme ho na facebooku, na Kurzy.cz. "Čína je na střet s USA připravena, s Bílým domem je to horší." Zejména jeho druhá část, "s Bílým domem je to horší". Potvrdilo to i čtvrteční obchodování na amerických akciových trzích. Bylo nejednotné.
Celý článek
Už více než měsíc se tuzemský akciový trh po lednovém růstovém efektu stále nachází v postranní fázi. Emise, které na pražské burze pomalu končí se již většinou vzepnuly k poslednímu spekulačnímu růstu a nyní klesají, Fortuna, Unipetrol. Tituly s potenciálem, ale nejistou budoucností kolísají, ČEZ, O2. Další, s jistější budoucností, se nadechují po korekcích k růstu, Erste Bank, Komerční banka. A předdividendový Philip Morris neúnavně roste.
Celý článek
Dnes ještě zůstaňme u zkušeností a Komerční banky. O víkendu jsme zdůraznili vliv a sílu objemů a průběh intradenního obchodování v situacích, kdy se akciový trh nachází v postranní fázi. Páteční závěr v případě Komerční banky a její pondělní intradenní obchodování, včetně "tradičního" závěru v červených číslech jako by zkušenost popíraly. Ale není tomu tak. Naopak. Potvrdily obrovskou sílu objemů a naznačily cosi o "dozrávání akcií".
Celý článek
 Každodenní zkušenost z akciových trhů potvrzuje dávnou pravdu, podle které je teorie přece jenom něco jiného než realita. S teorií a realitou je to podobné jako s politikou a politickými programy. Na akciových trzích plní roli politických programů analýzy a studie. Nikdo je moc nečte, ale každý se jimi zaštiťuje. Nenabízejí ani konkrétní recept koho volit a koho ne, ani kterou akcii prodat a kterou koupit. Vysvětleme si podstatu na Komerční bance.
Celý článek
Donald Trump ve čtvrtek večer odstartoval obchodní válku mezi USA a světem. Co přinese globálnímu, ale i tuzemskému akciovému trhu teprve uvidíme. Zvlášť, když oproti původním plánům by se cla neměla vztahovat na Mexiko a Kanadu a každá země bude navíc mít možnost vyjednat si zvláštní podmínky.  Ani nahá, ani oblečená, ani ve dne, ani v noci. USA chtějí svět řídit selektivně jako ona chytrá horákyně.
Celý článek
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  pinterest  RSS 

Grafy Graf dne

Erste - BB, SAR, MACD
Také Erste Bank už má před dividendou. Index PX zůstává nad 200DMA!

Grafy DOWEstoR

Střednědobá predikce vývoje cen tuzemských akcií k 29.6.2018
(zadáno: 31.3.2018)
Návod
Název akcie Cena k:
29.06.2018
CETV CME 83.50
ČEZ 515.00
ERSTE 991.33
FORTUNA 187.17
KOFOLA ČS 394.67
KB 914.83
MONETA 83.33
O2 274.67
PEGAS 866.67
PHILIP M. 16016.67
UNIPET 367.83
VIG 661.00
Celkem se hlasovalo: 6x
Vaše predikce!

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR!
Aktualizace aplikace ze dne 31.3.2018 je nastavena ke dni 29.6.2018. Predikujte!

Od ledna 2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.


Od prosince 2017
realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.

DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).


Ve třetím synergickém okénku na stránce archivujeme predikce aplikace DOWEstoR.
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

květen 2018
PoÚtStČtSoNe
 
2
3
5
6
7
9
11
12
13
14
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
30
31
 
 
 

červen 2018
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
 
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

BCPP v květnu po trhu START odstartovala také trh Free Market. Věříte, že rozpohybuje tuzemský akciový trh?


Hlasovalo : 7 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz