logo
Více se spoléhejme na vlastní úsudek a méně na sledování cizích řešení!
Aktuálně:
  • Schůzce zástupců největších ekonomik G20 dominovaly obavy z obchodní války!
  • Facebook čelí vyšetřování kvůli zneužití dat ve volebních kampaních!
  • Největší autobazar AAA Auto se zřejmě vrátí na burzu, ale?
  • ČEZ - začíná tvrdá bitva politiků a akcionářů!
  • Menšinoví akcionáři ČEZ znovu kritizují vedení, vadí jim politické rozhodování!
 
Nabídka
Investiční doporučení *
Blog
Ceník

Investiční názor

Dnes globální akciové trhy čekají na rozhodnutí, ale spíš na komentář FED. Než se tak stane zamysleme se nad akciovým rokem 2018. Především z pohledu středoevropského regionu. Světová makrodata, HDP počínaje a pořád relativně nízkou inflací konče a ve světle akciových indexů v regionu střední Evropy, které od února zaostávaly za indexy v západoevropských a amerických trhů, můžeme být pro tuzemský a středoevropské trhy optimisty.
Celý článek
  Globálním akciovým trhům se nedaří. V pondělí výrazně oslabily a v úterý ráno se nedaří Asii.  Vinu na té situaci má Facebook, když se ukázalo, že díky jeho chybě se dostala společnost Camridge Analytica k datům padesáti milionů uživatelů. Sám Facebook se však nepovažuje za viníka, ale za oběť. Data totiž měla být shromažďována za účelem výzkumu a univerzita Camridge prý Facebooku lhala. Tak či tak jeho akcie drtivě propadly.
Celý článek
Tuzemská akciová scéna se v této době řídí vcelku jasnými pravidly. (1) Aktuálně vybírat akcie s "dividendovým" potenciálem a sladit jejich výnosové vyhlídky s termíny ex-date. (2) Dlouhodoběji vybírat akcie s vysokou vnitřní hodnotou, vhodné k trvalejší akumulaci. (3) Definovat postoj k titulům opouštějícím v roce 2018 pražskou burzu, tedy spekulovat nebo už odejít? (4) Vyjasnit vztah ke spekulativním, ale poměrně už dost riskantním emisím.
Celý článek
Situace na domácím akciovém trhu je celkem jasná: JE NEJASNÁ. Ale předvídatelná. Globální akciové trhy jsou méně předvídatelné. První zdroj nejasnosti celkem dobře vystihuje příspěvek, sdílíme ho na facebooku, na Kurzy.cz. "Čína je na střet s USA připravena, s Bílým domem je to horší." Zejména jeho druhá část, "s Bílým domem je to horší". Potvrdilo to i čtvrteční obchodování na amerických akciových trzích. Bylo nejednotné.
Celý článek
Už více než měsíc se tuzemský akciový trh po lednovém růstovém efektu stále nachází v postranní fázi. Emise, které na pražské burze pomalu končí se již většinou vzepnuly k poslednímu spekulačnímu růstu a nyní klesají, Fortuna, Unipetrol. Tituly s potenciálem, ale nejistou budoucností kolísají, ČEZ, O2. Další, s jistější budoucností, se nadechují po korekcích k růstu, Erste Bank, Komerční banka. A předdividendový Philip Morris neúnavně roste.
Celý článek
Dnes ještě zůstaňme u zkušeností a Komerční banky. O víkendu jsme zdůraznili vliv a sílu objemů a průběh intradenního obchodování v situacích, kdy se akciový trh nachází v postranní fázi. Páteční závěr v případě Komerční banky a její pondělní intradenní obchodování, včetně "tradičního" závěru v červených číslech jako by zkušenost popíraly. Ale není tomu tak. Naopak. Potvrdily obrovskou sílu objemů a naznačily cosi o "dozrávání akcií".
Celý článek
 Každodenní zkušenost z akciových trhů potvrzuje dávnou pravdu, podle které je teorie přece jenom něco jiného než realita. S teorií a realitou je to podobné jako s politikou a politickými programy. Na akciových trzích plní roli politických programů analýzy a studie. Nikdo je moc nečte, ale každý se jimi zaštiťuje. Nenabízejí ani konkrétní recept koho volit a koho ne, ani kterou akcii prodat a kterou koupit. Vysvětleme si podstatu na Komerční bance.
Celý článek
Donald Trump ve čtvrtek večer odstartoval obchodní válku mezi USA a světem. Co přinese globálnímu, ale i tuzemskému akciovému trhu teprve uvidíme. Zvlášť, když oproti původním plánům by se cla neměla vztahovat na Mexiko a Kanadu a každá země bude navíc mít možnost vyjednat si zvláštní podmínky.  Ani nahá, ani oblečená, ani ve dne, ani v noci. USA chtějí svět řídit selektivně jako ona chytrá horákyně.
Celý článek
Akciové trhy jsou dál plné neznámých a na obchodování je to znát. Novou nervozitu vyvolala zpráva o odchodu Gary Cohna z postu hlavního ekonomického poradce Donalda Trumpa. Zvyšuje obavy z propuknutí obchodních válek. Navíc mluvčí Bílého domu uvedla, že z plánovaných cel na dovoz hliníku a oceli do USA budou možná vyjmuty Kanada a Mexiko, případně další země. Tím situaci ještě víc zkomplikovala. Prezident má výnos podepsat dnes.
Celý článek
Akciové trhy jsou plné neznámých. Obchodními válkami počínaje a italskými patovými volbami či napětím na Slovensku konče. A tak platí, že čeho je moc, toho je příliš. Nejlepší nakonec bude věnovat čas nejbližšímu. A tím jsou rychle se blížící ex-date a chuť investorů sáhnout po něčem jistém, po "dozrávání dividend". Markantně se tento trend už projevuje například u Philip Morris ČR, ale možná také i u Erste Bank nebo Monety.
Celý článek
Obchodní války jsou dobré a dají se snadno vyhrát. To jsou nedávná slova Donalda Trumpa. A pondělní obchodování v USA jakoby jeho slova potvrzovala. Americké akciové indexy rostly a dařilo se všem sektorům. Stojí za pondělním růstem opravdu Trumpova avizovaná dovozní cla na ocel a hliník? Spíš ne. Investoři věří, že nakonec to nebude ve finiši v průběhu tohoto týdne všechno tak tvrdé, jak bylo původně avizováno.
Celý článek
Globální akciové klima vytvořilo na přelomu února a března unikátní, nepředvídatelný a všeho schopný mix. (1) Obavy z rostoucí inflace a úroků. (2) Obavy z důsledků zavedení amerických cel na ocel a hliník a z reakcí EU, Číny a dalších zemí. (3) Obavy z výsledků italských parlamentních voleb, potažmo bolestivého porodu německé vlády. (4) Obavy z důsledků vraždy slovenského novináře na politický vývoj ve střední Evropě, včetně Česka.
Celý článek
 Na otázku z titulku jediná odpověď: dost možná ano. Americké akciové trhy ve čtvrtek klesaly. Za poměrně silným poklesem stálo oznámení prezidenta Donalda Trumpa. USA zavedou příští týden cla na dovoz oceli a hliníku. Věnujeme se tomuto důležitému tématu i na našem facebooku. Oznámení vyvolalo obavy z růstu cen komodit, ale hlavně z nových obchodních válek. To je z pohledu globálních akciových trhů dost děsivá představa.
Celý článek
Únor dal březnovým burzovním seancím do vínku kromě nového šéfa americké centrální banky FED Jerome Powella také rozkolísané akciové trhy a spoustu nejistot a různých výkladů nejbližší i vzdálenější budoucnosti. Nám v Česku zase Unipetrol, resp. PKN Orlen předvedl, že to myslí s ukončením svého působení na pražské burze vážně a rozruch na trh vnesl i ČEZ. Kolísání trhu v postranní fázi tedy pokračuje, viz graf japonských svící indexu PX.
Celý článek
Dvěma tématům dnes věnujme v průběhu dne pozornost. (1) Stagnaci tuzemského trhu v postranní fázi a (2) dění okolo ČEZ v Bulharsku. Možná bychom se měli věnovat i prvnímu vystoupení nového šéfa FED Jeromeho Powella v Kongresu USA. Americké problémy ale tuzemský trh aktuálně až tak nepálí. Přesto. Ve svém vystoupení Powell řekl, že FED může pokračovat ve zvyšování úroků. Trh se polekal a proto v úterý klesal.
Celý článek
Pražskou burzu letos opouští/opustí poměrně velký počet emisí. To je, s ohledem na velikost resp. spíš malost tuzemského akciového trhu poměrně silný zásah do fungování trhu. Navíc se tento vývoj časově shoduje s obdobím, kdy globální trhy procházejí silnou korekcí provázenou vysokou volatilitou. To je sice normální proces, který je součástí býčích trhů, ve které se trhy dlouho nacházely, ale tak nějak čeho je moc, toho je příliš.
Celý článek
Situace na akciových trzích je stále nejasná.  Investoři se v únoru polekali dobrých ekonomických zpráv z USA z obav, že úroky porostou rychleji než by jim bylo milé a tak se trhy propadaly. Nicméně tatáž nejistota naopak v pátek způsobila, že obchodování v USA se neslo ve výrazně pozitivním duchu a hlavní indexy se opět přiblížily historickým maximům z ledna. Úměrně s růstem indexů naopak klesala volatilita. To je jasná zpráva: nejistota.
Celý článek
Dnes se ještě jednou vrátíme ke čtvrteční glose. Napsali jsme, že tuzemský akciový trh zůstává v postranní stabilizační fázi, a že středeční zveřejnění posledního zápisu z jednání FOMC vneslo do dění jen další rozpaky. Nejen v  Česku. Ani americké akciové indexy se ve čtvrtek na směru neshodly.  Zejména když obavy z nárůstu úroků po zveřejnění zápisu ve čtvrtek svými výroky zmírnil člen výboru James Bullard.
Celý článek
Tuzemský akciový trh zůstává v postranní stabilizační fázi a středeční zveřejnění posledního zápisu z jednání FOMC vneslo do dění jen další rozpaky. To není dobrá situace. Zvlášť potrápí méně schopné nebo možná jen méně aktivní portfolio manažery. Nelze se proto divit, že se na pořad dne dostávají svým způsobem zástupná řešení. Mezi ně patří i pasivní styl investování, které nabízejí stále populárnější fondy ETF.
Celý článek
Na první pohled, sledujeme-li grafy vývoje ceny akcií, je zřejmé, že se tuzemský akciový trh nachází v postranní stabilizační fázi. Bude-li po ní následovat nový růst nebo obrat trendu dolů není v tuto chvíli zřejmé. A s blížícím se květnem a prastarým burzovním pravidlem o opuštění trhu právě v květnu se může zdát, že nás brzy čeká druhá možnost. Nicméně trhy a s nimi i zkušenosti a pravidla se mění.
Celý článek
Máme za sebou neslaný nemastný začátek týdne doložený nízkými objemy. Stojí ale za ním, mimo jiné, i svátky v Číně, USA a Kanadě. Evropské trhy týden zahájily v pondělí ráno sice pozitivně, ale v závěru burzovních seancí se otočily do červených čísel. Tuzemský akciový trh přešel v uplynulém týdnu do postranní stabilizační fáze s růstovou prognózou, v pondělí ale mírně zaostal.
Celý článek
Tuzemský akciový trh přešel v uplynulém týdnu do postranní stabilizační fáze s růstovou prognózou. Navzdory dlouhodobému růstu, byť nedávno korigovanému, a některým pesimistickým obavám. Důvodem k optimismu je nadále dobrá až výborná globální ekonomická a hospodářská situace. Volatilita se zklidnila a šance na obnovení růstu zvýšily.
Celý článek
Z pohledu na japonské svíce indexu PX je zřejmé, že se situace na tuzemském akciovém trhu pomalu nebo spíš docela rychle stabilizuje. Volatilita se uklidňuje a šance na obnovení růstu se zvyšují. Tuzemský trh pozvolna následuje světový vývoj. Například akcie v USA ve čtvrtek už pátou seanci za sebou posílily a v pátek ráno se daří i trhům v Asii. Obavy z inflace, které nedávno vyvolaly masivní výprodeje, zdá se, pominuly.
Celý článek
Tuzemský akciový trh se často chová jinak než globální trhy. Je to patrné i z jeho nynějšího chování, kdy na turbulentní globální obchodování reaguje "celkem nezúčastněně". Jako by se ho celosvětové děje netýkaly. Český trh je jednotvárný. To  vylučuje realizovat na něm rychlé změny nebo spíš rychlé výměny obchodů, které jsou tak typické pro stále oblíbenější burzovně obchodované fondy ETF.
Celý článek
Stále více a více grafů vývoje cen akcií v poslední době signalizuje vysokou volatilitu. Pro některé investory to je signál k opuštění akciových trhů. To by ale byla škoda. Vysoká volatilita v obdobích v jakém se právě nacházíme je normální. Nabízí ale, vedle obav, i šanci a naději. Díky makroekonomickým zprávám a makroekonomickým výhledům lze i nadále pořád počítat s růstem.
Celý článek
Nadále je nutné počítat s velkou volatilitou. A to nejen jako takovou, ale i s velkou volatilitou v průběhu dne. Viz například pondělní obchodování ČEZ nebo Komerční banky. Navzdory volatilitě a díky makroekonomickým zprávám lze nadále počítat s růstem. Potvrzuje to i pondělní obchodování v USA a úterní ranní zprávy z Asie. Období nedávného a dlouho trvajícího nevázaného růstu je nenávratně pryč. Nic však nebrání, aby trhy pokračovaly v racionálním módu. A ten růst nevylučuje!
Celý článek
Každý kdo sledoval zahájení ZOH 2018 v Pyeongchangu v Jižní Koreji si nemohl nevšimnout propojení minulosti a odvážné budoucnosti. Na současné globální akciové scéně je situace podobná. Minulost, nevázaný růst, nemůže pokračovat, ale nevylučuje nově chápaný racionální růst. To je hlavní poselství  "devastujícího" uplynulého týdne. I proto americké akciové indexy v závěru týdne zabraly a přidaly zhruba procento a půl. Nicméně uplynulý týden byl výrazně ztrátový a devastující.
Celý článek
Včera jsme po středečním výrazném oživení akciových trhů naši glosu pojmenovali "Teprve teď musíme být ve střehu!" a zdůraznili jsme vliv a sílu volatility. Dobře jsme věděli, díky mnohaletým osobním zkušenostem, proč. Čtvrteční obchodování v USA a naše ranní páteční procitnutí obavy - ale i naděje! - potvrdily. Díky nedávné bezbřehé pohodě posílily do závratných výšek spekulace. Dnes nám brání se rychle a správně orientovat, která emise je na své skutečné vnitřní hodnotě a která ne.
Celý článek
Úterý investory vyděsilo. Proto bylo na místě varovat před panikou. Byť se to teď možná nezdá, daleko zákeřnější však bylo a zůstává včerejší, středeční, zastavení pádu a následný růst. V investorech může navodit pocit, že vše už je v pohodě za námi a můžeme pokračovat dál "močálem černým kol bílých skal". Tak snadné to ale není a nebude. Naopak. Teprve teď musíme být velmi ostražití a ve střehu! Úterý bylo o varování. Následující dny budou o dalším osudu akciových trhů.
Celý článek
Po období "nekonečné" pohody dorazila v úterý na trhy krvavá vlna. Na pořad dne se dostala vnitřní hodnota akcií a ne jejich aktuální cena. A o tom jaká je skutečná hodnota akcií rozhodují budoucí zisky a právě ony jsou šancí pro chytré a nezatrpklé investory! To mějme v těchto těžkých chvílích na paměti. Končí éra levných peněz. To byl v úterý důvod, proč jsme byli účastni tak kruté, ale zároveň i očistné lázně. Čeká nás sice ještě trochu krve, ale i světlo na konci tunelu.
Celý článek
Delší dobu, o víkendu naposled a důrazně, varujeme před hrozbou sílící volatility. Včera jsme jí byli svědky na tuzemském akciovém trhu a večer pád postihl i americké trhy. Stalo se ovšem jen to, co se stát muselo. Zahrozilo ono "žádný strom neroste do nebe!" Bezprostředním impulzem doma byla informace, také volatilní, že dělení ČEZ může vést k ceně akcií ČEZ přes 800, ale nebo také jen do350 Kč/akcie, viz sdílení na našem facebooku. To bylo/je varování před volatilitou v praxi.
Celý článek
V pátek před zahájením páteční burzovní seance na pražské burze jsme varovali před volatilním, ale přesto v podstatě pozitivním vývojem obchodování. Stalo se. Přesto však existují věrohodné důvody věřit, že výkony tuzemské ekonomiky naváží i letos na vývoj v roce 2017. ČNB bude vracet úroky k normálu. Porostou výnosy státních dluhopisů a poptávka po české koruně. Sumasumárum bude letošní rok ve znamení zvyšování kupní síly obyvatelstva. Důvodem k optimismu letos bude domácí poptávka.
Celý článek
 Ve čtvrtek jsme se v pravidelné glose věnovali spekulacím, trendům, volatilitě, úrokům a akciím a především tomu, jak to všechno spolu souvisí. Celý leden a i tento pátý týden roku dávají uvedená témata do širších a zásadnějších souvislostí. Mimo jiné i proto, že se ve čtvrtek objevily a potvrdily dvě důležité zprávy. (1) ČNB rozhodla o zvýšení úrokových sazeb a naznačila další vývoj svých příštích rozhodnutí a (2) management ČEZ poodhalil své představy co dál s tuzemským energetickým gigantem.
Celý článek
Máme za sebou úspěšný leden a s ním spojený lednový růstový efekt a dvě korekce. Není ohně bez kouře stejně jako žádný strom neroste do nebe. Globálně růstu pomohla nákupní horečka z počátku roku. Fondy investovaly nové vklady střadatelů. Teď se dostávají do hry úrokové sazby. V Česku nás tato problematika pálí právě dnes. Centrální banky zvyšují úrokové sazby. Proces zvyšování úroků utlumí zájem o akcie. Průvodním jevem nastávajícího období bude zvýšená až vysoká volatilita.
Celý článek
 Dnešní úvahou navážeme na diskuzi k naší úterní glose, potažmo poznámce o aprílovém počasí. Souhlas. Nikdo neumí věštit. Ostatně o to ani neusilujeme. Investování není o věštění, ale především o trendech. Je protipólem intradenního obchodování, tradingu. To se podobá spíš hře. Investování je o "trvalém" vydělávání peněz penězi. O víkendu jsme se zamýšleli v delším - trendovém - časovém horizontu: jak na trh zapůsobí volby? V úterý v kratším: Korekce nebo už změna trendu?
Celý článek
Korekce nebo změna trendu? To je otázka, kterou je rozumné si v tuto chvíli, především v souvislosti s tuzemskou staronovou politickou prezidentskou volbou položit. Jednu odpověď nabízí technická analýza. Graf japonských svící indexu PX napovídá, že se zatím stále jedná jen o korekci. Potvrzuje to i graf ceny akcií Komerční banky, která se v pondělí odrazila od dolního Bollingerova pásma. Pozitivní klima vytváří i hodnocení a postavení středoevropských akcií, které si v tuto chvíli také stojí dobře.
Celý článek
 Akciové trhy a investoři milují jasné vztahy a pozice. Těch se jim sobotní volbou Miloše Zemana dostalo. Duo Zeman - Babiš má před sebou čtyři, potažmo pět let a investoři vědí co je čeká. To je dobrá zpráva, které přizpůsobí svou investiční aktivitu v Česku. Jiná věc je jakým směrem. Určitě vezmou v potaz sílící nacionalismus v jehož mlhách lze očekávat účelové privatizace zbývajících aktiv, určitou "diskriminaci" nadnárodních společností, viz odkazy na únik dividend a další souvislosti.
Celý článek
Dnes se podívejme do zahraničí. Americké trhy se ve čtvrtek vyvíjely smíšeně. Počáteční optimismus ochladl, když se Donald Trump vyslovil pro silný dolar. Reagoval na slova svého ministra financí Mnuchina, že slabší dolar je příznivý pro zahraniční obchod USA. Prý byla jehoslova vytržena z kontextu. Klasika. Chaos. Živo bylo i okolo ECB. Podle slov Mario Draghiho představuje posilování eura zdroj nejistoty. Zdůraznil, že ECB se přednostně zaměřuje na inflaci a ne na měnové kurzy.
Celý článek
A je to tu. Unipetrol dnes odstartuje tuzemskou výsledkovou sezónu 4Q 2017. Nicméně zatím se ještě zaměřme na zahraniční akciové trhy. Americké ve středu uzavřely obchodování smíšeně. Dobrou ranní náladu jim zkazily slova ministra obchodu Wilbura Rosse, která pronesl v Davosu. Obává se možné obchodní války USA s Čínou. Pomiňme zatím, že si za to mohou USA samy. Výrazný pokles včera také zaznamenaly akcie General Electric. Pokles má širší souvislosti a musíme se jimi zabývat.
Celý článek
Tuzemskému akciovému trhu, podobně jako tomu globálnímu, se letos daří a lednový růstový efekt se po korekci ve druhém týdnu dál úspěšně rozvíjí. Hnacími motory jsou ČEZ a finanční tituly, především banky. Hlavní pozornost světových a tedy i tuzemského akciového trhu se teď soustřeďuje na firemní výsledky. Investoři jsou dál optimisty a nevidí důvod, proč by se hospodářských výsledků emisí listovaných na pražské burze měli obávat. To je zatím dobrá zpráva.
Celý článek
Lednový růst pokračuje. Hnacím motorem je dál (1) ČEZ, především díky úvahám o jeho rozdělení a následnému "předprodejnímu" růstu před privatizací, a  (2) finanční sektor, tentokrát vedený Erste Bank. Zatím váhá pouze Komerční banka. Poklud se týká "obav z amerického shutdown" chmury jsou pryč. Demokraté a republikáni se dohodli. Sice jenom do 8. února, zatím, ale protože se jedná spíš o politické hrátky než o vážnou věc mohou být globální akciové trhy vcelku v klidu.
Celý článek
 Navzdory korekci ve druhém týdnu tuzemský akciový trh se v uplynulém týdnu vrátil k růstu a k lednovému růstovému efektu. Ovšem ne s takovou intenzitou, jako ze začátku roku. Hnacím motorem se po krátké stagnaci znovu ukazuje být ČEZ. Především díky úvahám o jeho rozdělení a následnému "předprodejnímu" růstu před privatizací (zisků). Aktivita okolo něj částečně utlumila růst "designovaných" bankovních a finančních titulů. To však nic neznamená. Naopak, start bude o to razantnější.
Celý článek
Intenzita lednového růstu po korekci růstu ve druhém týdnu oslabila, ale přesto růst dál pokračuje. Hlavní roli potvrzuje jak ČEZ, tak banky. Pomalu se po korekci probouzí pouze Komerční banka. U ní sehrávají negativní úlohu některé "zlé" komentáře, které však vycházejí z minulých skutečnosti, se kterými si však už banka poradila. Z globálního pohledu jsou velmi důležité nové podněty z USA, především důsledky americké daňové reformy, viz naše upozornění na facebooku.
Celý článek
Po úspěšném vstupu do nového roku se dostavila korekce a nyní trh sbírá síly k dalšímu růstu. Impulzem mu aktuálně může být blížící se silná výsledková sezóna 4Q 2017. V USA se již rozběhla. Počítají tam s průměrným meziročním růstem zisků na akcii pro hlavní emise z indexu S&P 500 mírně nad 10%. To je příslib silné výsledkové sezóny. A protože bývá nepsaným pravidlem, že skutečnost bývá ještě o něco lepší, může skutečný růst překonat i 13%. To už je dobrá zpráva.
Celý článek
Na rozdíl od například amerických akciových trhů se tuzemskému trhu v úterý dařilo, zastavil korekci a rostl. Týkalo se to především aktuálních protagonistů trhu ČEZ a Komerční banky. Investoři sází zejména na banky a finanční sektor. A nejen u nás, ale v celém regionu střední Evropy. V celosvětové akciové hře jsou však aktuálně na pořadu dne především firemní výsledky 4Q 2017, potažmo roku 2017 a ropa a z dlouhodobějšího pohledu hrají hlavní roli i další faktory.
Celý článek
Tuzemský akciový trh prošel/prochází korekcí. Jejím indikátorem tentokrát byla Komerční banka. Investoři totiž sází na banky a finanční sektor v regionu střední Evropy. Především díky ekonomickému růstu a z něj vyplývajícím rostoucím objemům úvěrů. To vše generuje bankám zisky a investorům dobrou náladu. Ale pozor, bankovní sektor není homogenní. Například Komerční banka donedávna šanci neměla, protože byla vybavena nízkým kapitálem. Tento problém se už ale úspěšně řeší.
Celý článek
První týden nového roku se na tuzemském akciovém trhu obchodovalo razantněji než se čekalo. Druhý týden probíhala na trhu nezbytná korekce podpořená prvním kolem prezidentských voleb. Třetí týden přinese s velmi vysokou pravděpodobností nové vzedmutí a růst do lednového růstového efektu. Ač to do nedávna až tolik neplatilo, tuzemské obchodování ovlivní v příštích týdnech domácí politická scéna. Bude se to týkat především ČEZ. Samozřejmě je ale ve hře i výsledková sezóna 2017 a ropa.
Celý článek
Politická situace moc tuzemský akciový trh neovlivňuje. Nicméně prezidentské volby konané jednou za pět let zájem vzbuzují. Neočekáváme sice, že trh zásadně ovlivní, ale pozornost od něj na čas odpoutají. Nepůjde ale o nic zásadního. Z pohledu na vývoj indexu PX je zřejmé, že krátká korekce ve čtvrtek nejspíš skončila, byť její protagonisté, ČEZ a Komerční banka, se z korekce ještě úplně nevymanili. Globální trhy teď ovládnou firemní výsledky 4Q 2017 a spekulace o růstu ceny ropy.
Celý článek
Tuzemský akciový trh prochází v polovině 2. týdne roku 2018 první větší korekcí a je jasné, že se v ní rozhoduje o dalším vývoji lednového růstového efektu. Ve čtvrtek vstupují dvě důležité emise, ČEZ a Komerční banka, do třetího korekčního dne a ten už, po ukončení čtvrteční obchodní seance, napoví víc o dalším vývoji. Důležitou roli sehraje v příštích týdnech výsledková sezóna 4Q 2017, resp. celého roku 2017. Nejdříve jen naznačí, výsledky z USA, a pak potvrdí příští vývoj, evropské výsledky
Celý článek
Tuzemský akciový trh šel v úterý proti proudu. Korekce však byla na místě. Inicializovaly ji protagonisté posledních růstů ČEZ a Komerční banka. A protože běžná technická korekce trvá dvě až tři obchodní seance není důvod, alespoň pokud se týká změny trendu, k obavám. Zvlášť, když ani evropské, ani americké akciové trhy nesignalizují žádný poplach. Naopak. Americké indexy dál posunují svá historická maxima. Ale pozor, do hry se zapojuje výsledková sezóna 4Q 2017.
Celý článek
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  pinterest  RSS 

Grafy Graf dne

CETV - BB, SAR, MACD
CETV - signál přeprodání. Rizikově koupit? Index PX zůstává nad 200DMA!

Grafy DOWEstoR

Střednědobá predikce vývoje cen tuzemských akcií k 30.3.2018
(zadáno: 30.12.2017)
Návod
Název akcie Cena k:
30.03.2018
CETV CME 93.58
ČEZ 507.95
ERSTE 1021.35
FORTUNA 182.05
KOFOLA ČS 416.63
KB 939.30
MONETA 85.05
O2 276.05
PEGAS 852.58
PHILIP M. 17016.42
UNIPET 376.11
VIG 682.63
Celkem se hlasovalo: 21x
Vaše predikce!

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR!

Aktualizace
z 30.12.2017 je nastavena k 30.3.2018. Predikujte!

Od ledna 2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.


Od prosince 2017
realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.

DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).


Ve třetím synergickém okénku na stránce archivujeme predikce aplikace DOWEstoR.
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

březen 2018
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

duben 2018
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
 
 
 
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Poděsil vás únorový pokles a stagnace v postranní fází s hrozbou obratu dolů?


Hlasovalo : 120 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz