logo
Cena je to co platíme. Hodnota je to, co dostáváme! (Warren Buffett)
Aktuálně:
  • Pirát Bartoš: Udělali jsme chyby, dostali za uši a poučili se z toho!
  • Trump: Za zasahování Ruska do voleb nese zodpovědnost Putin! V Helsinkách to nevěděl?
  • Britská policie prý identifikovala pachatele útoku na Skripala!
  • Čína investuje výrazně více v Evropě než ve Spojených státech!
 
Nabídka
Investiční doporučení *
Blog
Ceník

Investiční názor

Třetí prázdninový týden probíhá a končí za nízkých objemů v postranní fázi. To je v období druhé poloviny července, ve kterém se koncentruje největší letní fluktuace akciových investorů celkem normální. Je to ale také období, ve kterém se objevují první náznaky toho, jak budou akciová portfolia vypadat ve zbytku roku a na počátku roku příštího. (1) U dna se mobilizují "tutovky", které ještě nemají kam pospíchat a (2) "v dáli" se rýsují hlavní tvůrci nejbližšího vývoje. Řeč je o ČEZ.
Celý článek
Středa znovu naznačila, že setrvávání tuzemského akciového trhu v postranní fázi nemusí trvat dlouho a může být brzy nahrazeno novým růstem. Důvod? Globální obchodování bylo pozitivně ovlivněno posledním rozhodnutím amerického FED. Na rozdíl od amerického prezidenta Donalda Trumpa se chová předvídavě a přijímá předvídatelná rozhodnutí. Dodržuje co slíbil a odmítá co odmítl. A nově se přidaly se i příznivé firemní výsledky 2Q 2018. To se samozřejmě trhům líbí.
Celý článek
V úterý jsme psali, abychom po posledních "velkých" geopolitických událostech neočekávali žádné velké dopady na akciové trhy. V Česku to však tak přesně neplatilo. Tuzemský trh se červenal. Situace na globálních trzích však byla a je, viz ranní obchodování v Asii, jiná. Ovlivnilo ji především chování amerického FED, který se na rozdíl od amerického prezidenta chová předvídavě a nepřijímá zbytečně žádná nepředvídatelná rozhodnutí. Dodržuje co slíbil a odmítá co odmítl.
Celý článek
Přelom 28. a 29. týdne sice zaznamenal sérii zajímavých událostí - jednání NATO, návštěva Trumpa v Británii a setkání Trump - Putin v Helsinkách, nicméně velké dopady těchto událostí na akciové trhy nečekejme. Jen pokračování toho co už známe. Nic konkrétního. Jsou to taková jednání, která mají vyvolat zdání, že se "něco děje", ale v podstatě se neděje nic a život - a s ním i globální akciové trhy - plynou svým nezměněným tempem dál. Nedejme se zdánlivou akčností předních světových politiků vyprovokovat.
Celý článek
Tuzemský akciový trh dokončil v uplynulém týdnu svůj růst vyvolaný "ČEZ rally" a zítra odstartuje do druhé čtvrtiny prázdnin. Samotný ČEZ nedávný růst koncem týdne korigoval, ale už v pátek korekci zastavil. V pondělí naznačí své další ambice. V relativně klidnějším období, do kterého vstupujeme nabudou na tuzemském trhu vrchu geopolitické faktory. Po jednání v centrále NATO a návštěvě prezidenta USA ve Velké Británii ovlivní v nastávajícím týdnu globální politickou situaci helsinské setkání prezidentů Trumpa a Putina.
Celý článek
Svět se rychle mění. Navrch začínají mít dřív střílející než mířící chlapáci a hulváti, kteří za hrubostmi a vulgaritami skrývají neznalost a strach, zatímco ti "vznešení" svými řečmi o demokracii a humanitě jen maskují slabost a neschopnost. Není ale cílem DOWER-D suplovat práci sociologů, politologů a dalších bohulibých profesí. Jen hledáme odpověď na otázku co doporučit našim klientům, aby se při investování v měnícím se světě neztratili.
Celý článek
Ve středu ČEZ korigoval dosavadní růst, protože i v jeho případě platí, že žádný strom neroste do nebe. Z psychologického pohledu, konkrétně onoho "pravidla o trendu" co je vysoko, bude ještě výš, co je dole, propadne se ještě níž má ČEZ "zaděláno" na "motivační hranici" někde u ceny 600 Kč/akcie. Potvrzuje ji, resp. přesněji ve čtvrtek nebo v pátek ji potvrdí nebo vyvrátí i technická analýza. Vrátíme se k tomuto tématu později ve videu. To včerejší bylo přijato velmi pozitivně.
Celý článek
Co je vysoko, bude ještě výš, co je dole, propadne se ještě níž. Další ze známých burzovních pravidel, které investora napadne, když sleduje poslední vývoj ceny akcií ČEZ, potažmo vývoj indexu PX. Omylu se však dopustí každý, kdo dá bezhlavě jen "na slova" a nezamyslí se nad obsahem. Pravidlo je totiž o trendu a ne o slovech. Aby titul rostl "nade všechny meze", případně padal stále hlouběji a hlouběji musí mít "motivaci". A právě ona ČEZ v těchto dnech nechybí. Už jsme o ni informovali dříve. Na scénu teď vstupuje technická analýza.
Celý článek
Predikce globálního akciového trhu hýří nespočetným počtem variant. Stačí prolistovat zahraniční odborné weby. Dělat z nich hlubší závěry nemá smysl. Doma jsme zmítáni bojem o moc. Samozřejmě s dopadem na tuzemský akciový trh. Diskuze patří především ČEZ. Otázka nestojí tak, že se "něco" stane, ale kdy se to "něco" stane? Obchodní válka USA se světem je realitou, geopolitická napětí narůstají, v Británii odstupují ministři a Británie sama se s EU nejspíš rozejde bez dohody. Co víc? Jak se zachovat?
Celý článek
 V dnešní sváteční/posváteční glose se vrátíme ještě ke zkrácenému burzovnímu týdnu. Dost návštěvníků Dower.cz se nás ptalo/ptá, proč jsme středečnímu obchodování přičítali až tak zásadní a rozhodující význam? Na místě prý byl přece předsváteční klídek, podprůměrné objemy a plácání se kolem nuly. V USA byl také 4.červenec, Američané slavili a nikde nebylo nic urgentního k okamžitému řešení. Opravdu? Podívejme se na věci z trochu jiné strany.
Celý článek
Zákony a pravidla se tesají do kamene a razí do železa. Jeden moudrý muž však pravil, že by měly být z gumy, aby se mohly přizpůsobit nečekaným a neobvyklým situacím jak je přináší život a pak se mohly vrátit zpět do původního stavu. Měl pravdu. V neobvyklé situaci se dnes nachází i tuzemský akciový trh. Tři dny obchodování ve zkráceném týdnu a po nich čtyři dny volna. Investoři v takových chvílích obvykle odcházejí z trhu.
Celý článek
Z pohledu tuzemského investora probíhá nyní na akciových trzích dvojí, svým způsobem paralelní obchodování. První globální a druhé ryze domácí, české. Globální obchodování charakterizují obavy investorů ze stupňování obchodního konfliktu mezi USA a jejich partnery. Tuzemské obchodování ovlivňuje dvěma svátky zkrácený týden, navíc svázaný i se začátkem prázdnin a ukončení období dividend. Ve hře jsou částečně i domácí politické hrátky.
Celý článek
V páteční glose jsme "slíbili" investorům dva akciově klidné a svým způsobem nenáročné týdny. Už pátek náš příslib potvrdil. Důvody k podobnému optimismu byly/jsou tři. (1) Dvěma svátky výrazně zkrácený nastávající týden, navíc svázaný i se začátkem prázdnin. (2) Uvolnění po ukončení období dividend a konečně svým způsobem i (3) uklidnění globální geopolitické situace podtržené v pátek dohodou EU o migraci.
Celý článek
ČEZ hledá po ex-date svou letní parkovací úroveň, viz pohled rok zpátky. Nejdůležitější aktivitou investora směrem k ČEZ po ex-date nyní je sledovat objemy. Ve čtvrtek oproti středě významně poklesly. Vydaly tak jasný signál o hledání letního parkoviště. Rozhlédněme se proto po čase opět po světě. Globální akciové trhy jsou výrazně nejednotné. Zatímco hlavní americké akciové indexy uzavřely čtvrteční obchodování v zisku Evropa se trápila
Celý článek
Před a po ex-date ČEZ zdůrazňujeme vliv investorů na tuto emisi. A nepodceňujme vliv drobných investorů. Obchodování "den poté" sílu drobných investorů potvrdilo. Cena akcií ČEZ se propadla při silných objemech - tedy někdo nakupoval! - v podstatě "jen" o dividendu. To je dobrá zpráva. Strach má velké oči. Po včerejším obchodování se však zdá, že bezprostřední strach, ne-li dokonce panika, z nejbližšího vývoje ČEZ nehrozí. Naopak!
Celý článek
Dnešní "den poté" bude mít pro tuzemský akciový trh a ČEZ samotný větší význam než dnes možná tušíme. Nejde "jen" o podividendový propad, ale o to, jaký bude další vývoj ceny akcií této pro Česko tak důležité emise. V krajních pozicích existují dvě vážné alternativy příštího vývoje. (1) Velký "jaderný" ČEZ a (2) dva ČEZy. První je k drobným investorům tvrdá, druhá laskavá. Strana (KSČM) a vláda jak vyplývá z tisku už prý rozhodly. Uvidíme.
Celý článek
Dnes hraje tuzemský akciový trh naposledy podle stávajících not. Končí období obíhání hlavních dividend. Od zítřka se bude, alespoň zprvu, improvizovat. To ovšem neznamená, že budeme poslouchat falešnou hudbu, jen se v ní budeme zpočátku hůř orientovat, protože budeme muset přivykat novým sktečnostem. Budeme svědky odcházení dalších emisí z trhu. Jak se uchytí Free Market? A co "obíháním" dividend pocuchaná aktiva?
Celý článek
Po pátku je další otazník zodpovězený. ČEZ vyplatí dividendu v očekávané výši 33 Kč/akcie. Zároveň byl na valné hromadě potvrzen i výrazný zájem státu, potažmo Andreje Babiše o tuto emisi. Je dobře, že to víme. Naše orientace na tuzemském akciovém trhu bude snazší. Mimo jiné i proto, že se tříbí, která emise na něm zůstane a která ho opustí. Nejnověji je například jasněji okolo Unipetrolu. PKN Orlen dostal souhlas od ČNB k vytěsnění drobných akcionářů.
Celý článek
Žádný růst, pouze technická korekce cesty na jih. Takový byl čtvrteční signál globálních trhů investorům. Za poklesy stojí hlavně obavy z negativních dopadů obchodních válek. Nekončí, spíš dál sílí. Proč nastoupily USA a její prezident tuto cestu? Jedná se Donaldu Trumpovi opravdu jen o plnění předvolebních slibů? Nebo mu jde jen o předvádění jeho ega? Proč se USA hádají s "celým světem" a se všemi spřátelenými zeměmi?
Celý článek
Středa byla na tuzemském akciovém trhu velmi poučná. Nejdříve růst, výrazný například na ČEZ, navazující na evropské trhy. Pak, k závěru obchodování, oslabení. Takový vývoj nebyl jen ohlas na obavy z obchodních válek. Bylo to konkrétní připomenutí investorům "kdo je na pražské burze pánem". Unipetrol, Kofola? Ještě ne, třešničkou na dortu bude, jak jinak, ČEZ. Racionální spekulace k ziskům v roce 2019 právě odstartovaly!
Celý článek
V úterý jsme v pravidelné glose kladli důraz na pevné nervy s odkazem, že ne každý je má a v tom tkví podstata budoucích úspěchů. Včerejší domácí obchodování potvrdilo dobrou kondici tuzemských investorů. Pražská burza následovala obecný akciový pokles ve světě jen velmi decentně. Zatímco evropské trhy prohlubovaly "blbou náladu" vycházející z obchodní války mezi USA a Čínou, Praha byla střízlivější a neukvapovala se.
Celý článek
 Nedávnou  vyšší likviditu tuzemského trhu vystřídala na počátku tohoto týdne opět velmi nízká likvidita. Zdánlivě nezajímavý, ale přesto velmi důležitý signál. Vysoká likvidita představuje zájem. Zdálo by se tedy, že naopak nízká likvidita představuje nezájem. Není to přesné. Může se jednat také o přesun portfolia do nových pozici spojené s následným vyčkáváním. A to je to, oč tu v posledních dnech a týdnech jde.
Celý článek
Současná situace na tuzemském akciovém trhu je mixem mezinárodních a domácích faktorů. Mezi ty první patří obchodní válka USA versus Čína, potažmo svět a obdiv Donalda Trumpa k diktátorům. V Česku je to o ČNB a domácí politice. Dopady válek USA s hlavními obchodními partnery jsou nepředvídatelné. A nejistotu investoři bytostně nesnášejí. Rozhodnutí ECB naopak možná naznačilo příjemný odsun zvýšení úroků na pozdější dobu.
Celý článek
Akciový čtvrtek ovládly hlavní centrální banky světa. ECB v souladu s očekáváním nezvýšila úrokové sazby a s navýšením nepočítá ani do poloviny příštího roku. Prodloužila však program odkupu dluhopisů ze září do konce roku. Tedy jakýsi kompromis. FED naopak úroky zvyšuje, což potvrdil dalším očekávaným dvojím letošním zvýšením. A o japonských úrokových sazbách rozhoduje japonská centrální banka.
Celý článek
G7 a setkání v Singapuru jsou už minulostí a dění na globálních akciových trzích ovlivní později. Teď se vraťme domů. Inspirovat by nás měl graf indexu PX. Stagnuje těsně pod 200denním klouzavým průměrem (200DMA). V období končící dividendové sezóny to je normální. Samozřejmost, která zahajuje období příští dividendové sezóny. Můžeme ho bez obav nazvat obdobím racionálních spekulací k zacelení šrámů v podkladových aktivech.
Celý článek
V Singapuru začalo ve chvílích, kdy je psán tento text historické setkání mezi USA a KLDR. Výsledky samozřejmě neznáme, víme však, že akciové trhy ovlivní. Proto jsou globální akciové trhy nervózní. Zvlášť, když kanadské setkání reprezentantů sedmi nejvyspělejších zemí světa G7 dopadlo tak, jak dopadlo. Nervozita byla/je v těchto dnech patrná i na tuzemském akciovém trhu, viz tanec okolo nuly a graf japonských svící indexu PX.
Celý článek
Počátek nastávajícího týdne ovlivní (1) dozvuky setkání reprezentantů sedmi nejvyspělejších zemí světa G7, které díky Trumpovu "souhlasím, nesouhlasím" dopadlo tak, že nikdo neví jak dopadlo a (2) chystající se setkání Trumpa s Kimem, které může skončit stejně. V evropském parnu a globálním politickém chaosu musíme očekávat všechno i nic. Nejspíš převládne ono nic a trhy, aspoň v první polovině týdne, budou přešlapovat na místě.
Celý článek
 Akciové trhy si svým způsobem vybírají oddychový čas. Globální trh především kvůli čekání na výsledky jednání Donalda Trumpa se zeměmi G7 a příští týden s Kim Čong Unem a tuzemský, byť ve čtvrtek rostl, oddychuje před závěrem dividendové sezóny a chystá se na "den poté". Ten bude, aspoň na počátku léta, ovlivněn vývojem výše uvedených globálních událostí. Nekazme si proto aktuálně ani víkend ani předdovolenkové období.
Celý článek
Nacházíme se v "globálně" turbulentním investičním prostředí. Pražská burza se včera při podprůměrné likviditě v podstatě pohybovala okolo nuly. Žádné nadšení. Navzdory jmenování staronového premiéra. Evropské trhy podlehly obavám spojeným s populistickými sliby nové italské vlády. Jen v USA byla středa optimističtější a přinesla na trhy další růst. Trhy tam posilovaly navzdory nebo právě kvůli clům USA.
Celý článek
Dnes se ještě vrátíme, i v návaznosti na včerejší glosu o Free Marketu, k technické analýze a 200dennímu klouzavému průměru (200DMA). Index PX se už několik obchodních seancí pohybuje pod svým 200DMA. Není to po téměř ukončeném dividendovém období, ve kterém po dividendě cena akcií padá nic překvapivého. Zajímavější je "den poté". Konkrétně například cena akcií Philip Morris. Ta se už konzoliduje před sezónou 2019. Brzy? Kdepak!
Celý článek
Nastal čas krátkého zamyšlení. Hlavní ekonom francouzské banky Natixis se diví proč jsou evropské akcie vnímány negativně. Přispěly k tomu protekcionismus, geopolitická napětí na Blízkém východě a v Rusku, ale i vyšší nejistota globálního růstu. Vidíme to prozaičtěji. Přestali jsme chodit po pevné zemi a moc se vznášíme v teoretických oblacích. Neinvestujeme přece kvůli krásné teorii, ale kvůli financemi vyjádřené praxi. Takže zpět na zem!
Celý článek
Byť se to může mnohým tuzemským investorům jevit jinak, globální politika není aktuálně tím, čím by si měli lámat hlavu. Trumpovým kotrmelcům už globální trhy uvykly a italský, španělský, ale i český politický folklór pro ně také není ničím překvapivým. To jediné co je opravdu zajímá jsou peníze generované penězi a cesty jak je získat. START a Free Market zazářily, teď se ale čeká na pověstné "B". Tím nejbližším bude ČEZ!
Celý článek
Bitvy o dividendy tuzemských emisí byly až na ČEZ dobojovány. Začala však obchodní válka mezi USA a EU. Takový byl/je přelom akciového května/června. Ode dneška uvalily USA cla na ocel a hliník na země, které měly dočasně udělenou výjimku - Kanadu, Mexiko a EU. Mexiko a EU se chystají zavést protiopatření. Spolu s politickými problémy v Itálii tak nastávají v Evropě těžké časy. Začátek června není pro globální akciové trhy šťastný.
Celý článek
Dnes, ve čtvrtek, se naposledy na pražské burze obchoduje O2 s nárokem na dividendu. Na RMS lze O2 nakupovat ještě v pondělí. Nadále také, po zaváhání v půli týdne, platí, že chování globálních trhů nás nemusí v těchto dnech moc trápit. Navzdory Itálii a všem dalším globálním zprávám budiž v centru naší pozornosti i nadále především tuzemský akciový trh a jeho rychle se blížící konec domácí dividendové sezóny. To je oč aktuálně běží.
Celý článek
Globální akciové trhy ovládla, negativně, italská politická krize. My si jí ale nedejme zkazit naši domácí dividendovou sezónu. Ostatně může být v konečném důsledku nakonec i inspirací k obnovení růstu, viz některé zahraniční studie a analýzy. Na ty zajímavé upozorňujeme i na facebookové stránce Dower-D. Navzdory Itálii ale budiž naším hlavním tématem dál tuzemský akciový trh a rychle se blížící konec domácí dividendové sezóny.
Celý článek
Horkým tématem tohoto týdne je druhé kolo dividend. V úterý už za sebou máme dva termíny ex-date a v pátek zbývá třetí pro O2. Ne každý má však chuť a kuráž riskovat podividendový propad s tím, že ho v létě, ale především pak na podzim spekulativním obchodováním zacelí a dividendy mu zůstanou jako bonus. Ale právě o tom je investování. O racionální odvaze. Té se nyní budeme věnovat po zbytek investičního roku 2018.
Celý článek
 V pátek jsme vstoupili do horké fáze druhého dividendového kola a naposledy jsme kupovali akcie VIG s právem na dividendu. Zítra v pondělí nás totéž čeká s akciemi Erste Bank a ve čtvrtek s O2. Je na nás jestli ještě zítra VIG prodáme a koupíme Erste Bank. Ne každý má kuráž riskovat podividendový propad s tím, že ho v létě, ale především pak na podzim spekulativním obchodováním dožene a dividendy mu zůstanou jako bonus. K reinvestování nebo k útratě.
Celý článek
 Dnes, v pátek, naposledy nakoupíme s nárokem na dividendu VIG, příští týden Erste Bank a ve čtvrtek O2 a druhé dividendové kolo bude za námi. Pak jen ještě koncem června třetí "minikolo" s ČEZ a hlavní tuzemská dividendová nabídka roku 2018, resp. 2017 skončí. A právě na "den poté" se musíme začít připravovat už nyní, protože v červenci začneme připravovat portfólia pro rok 2019. Díky Free Marketu mohou být daleko zajímavěší než ta letošní!
Celý článek
Tuzemští investoři se aktuálně pohybují ve dvou investičních rovinách. Ta globální se strachuje o výsledky obchodních jednání mezi USA a Čínou a straší ji špatné výsledky evropských indexů PMI. Americké indexy PMI naopak očekávání překonaly. Domácí rovina sleduje tuzemský trh po STARTu a Free Marketu. Investoři zatím IPO a novým akciím na pražské burze moc nevěří. Příkladem možná svým způsobem může být Avast.
Celý článek
Pražská burza má za sebou svůj "velký den". V úterý 22.5. odstartovala duální listing a zobchodovalo se pár prvních akcií na Free Marketu. Zatím nic moc, protože nikdo s trhem nemá zkušenosti, ale nějak se začít musí. Teď se bude nějaký čas experimentovat. Teprve v příštích týdnech uvidíme zdali se pražská burza se svou novinkou prosadí nebo ne. Z rutinních informací jsme se v úterý dozvěděli ex-date ČEZ a něco o ambicích Monety.
Celý článek
Pražská burza vstupuje do druhého vrcholu květnových novinek. Po úspěšném spuštění segmentu START minulé úterý dnes spouští svůj nový segment Free Market a duální obchodování. Tuzemský akciový trh ovlivní ještě více než START. To byl ostatně také důvod proč byl v uplynulém týdnu tuzemský akciový trh takový "mrtvý". Teď se čeká, jak na nový trh zareagují investoři poté, co představí výrazně rozšířenou nabídku.
Celý článek
 Vstupujeme do dalšího akčního týdne pražské burzy. Po úspěšném spuštění segmentu START spustí burza v úterý nový segment Free Market a duální obchodování. Bude mít na tuzemský akciový trh ještě větší vliv než START. Už proto, že nabídne každodenní obchodování. Lepší vrabec v hrsti nežli holub na střeše, říká si nejeden investor. Zatím však ještě pořád převládají na domácím trhu váhání a přešlapování na místě.
Celý článek
Na akciových trzích přetrvává nerozhodnost. Mimo jiné i díky vývoji ceny ropy. Růst ceny ropy podporuje základní materiály. Naproti tomu nejistota ve vývoji obchodních jednání mezi USA a Čínou akciím škodí. Pokud se týká dluhopisů tak výnosy z nich se pohybují okolo 3% a brzdí akciový optimismus a obavy o budoucí vývoj úroků zase dopadají na utility. Takže nahoru, dolů. A do toho všeho pozitivní očekávání z aktivity pražské burzy.
Celý článek
Rychlý sled nových událostí na pražské burze trochu zastínil naše globální zpravodajství. V USA si ve středu indexy připisovaly zisky. Dow Jones menší, Nasdaq větší. Akciím se dařilo navzdory výnosům z dluhopisů, stále se drží okolo 3%, i navzdory odvolání schůzky mezi Severní a jižní Koreou a obavám o osud schůzky Severní Koreje a USA. Dnes vystoupí někteří členové výboru FED. A v Evropě se inflace vyvíjí podle očekávání.
Celý článek
Úterý bylo na domácím akciovém trhu velmi rušné. Ani ne tak kvůli obchodování, ale kvůli novým událostem. Především se poprvé obchodovalo v segmentu START. Úspěch sice nebyl stoprocentní, ale úpis dvou ze tří avizovaných emisí úspěchem byl a pokud vezmeme v úvahu, že třetí emitent odstoupil sám, tak lze v podstatě hovořit o stoprocentním úspěchu. A teď je na řadě, už příští úterý, další nový segment trhu - Free Market.
Celý článek
Pražská burza zahájila nový týden, s výjimkou Komerční banky, poklesem všech hlavních titulů. Ten souvisel s tím, že úterní obchodování začalo už v pondělí a investoři již upírali svou pozornost na nový segment START, zahájí obchodování dnes, a první tuzemské obchodování s akciemi Avast. A ještě větší pozornost bude nejspíš věnována příští týden zahájení obchodování na dalším novém akciovém segmentu BCPP Free Market.
Celý článek
Pražská burza spustila vodopád nových investičních příležitostí a investoři s napětím čekají co přinese. Nejdříve, už v úterý otevírá, nový trh START. O něm jsme již informovali. O týden později 22. května zahájí obchodování s vybranými zahraničními tituly trh Free Market. Nabídne tuzemským investorům příležitost obchodovat významné zahraniční cenné papíry doma. Jde nejen o rozšíření nabídky, ale také o příležitost obchodovat v českých korunách.
Celý článek
ČEZ a Moneta oznámily výsledky za 1Q 2018. Dubnová inflace v USA utlumila obavy, že FED bude rychleji zvyšovat úroky. Apple vystoupil na nové maximum. To vše je sice zajímavé, ale v Česku zaměřme pozornost na pražskou burzu. Příští týden startuje START a 22. května zahájí obchodování s vybranými zahraničními tituly. Nabídne tak tuzemským investorům možnost obchodovat významné zahraniční cenné papíry na domácím trhu.
Celý článek
Na tuzemském akciovém trhu se dál pracuje ve zkráceném a svátky přerušovaném módu. Takový mód má i své důsledky. Stačí se podívat na graf japonských svící indexu PX. Druhá polovina května bude jiná a start do ní začne už dnes. Firemní výsledky za 1Q 2018 oznámí ČEZ a Moneta. Především výsledky Monety budou důležité. Potvrdí naděje, které byly do banky vkládány? Před jejím ex-date panovala mezi investory poměrně značná nejistota.
Celý článek
 Pokračuje obchodování ve zkráceném a přerušovaném  módu. Dva zkrácené týdny v řadě "přetržené" dvěma svátky a z nich vyplývajícími i dvěma prodlouženými víkendy se na obchodování projevují. Navíc se tuzemský akciový trh nachází v období mezi dvěma koly dividendové sezóny. To všechno plus vliv globální situace na akciových trzích, především aktuální obavy z chování bank a ropa, v těchto dnech trh ovlivňuje.
Celý článek
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

KB - BB, SAR, MACD
Zajímavý vývoj ceny akcií Komerční banky! Index PX se drží nad 200DMA!

Grafy DOWEstoR

Střednědobá predikce vývoje cen tuzemských akcií k 21.9.2018
(zadáno: 30.6.2018)
Návod
Název akcie Cena k:
21.09.2018
CETV CME 90.71
ČEZ 572.81
ERSTE 924.57
KOFOLA ČS 314.14
KB 951.21
MONETA 79.00
O2 261.36
PEGAS 888.93
PHILIP M. 15620.71
UNIPET 365.21
VIG 609.36
Celkem se hlasovalo: 16x
Vaše predikce!

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR!
Aktualizace aplikace ze dne 30.6.2018 je nastavena ke dni 21.9.2018. Predikujte!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.


Od prosince 2017
realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.

DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).


Ve třetím synergickém okénku na stránce archivujeme predikce aplikace DOWEstoR.
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

červenec 2018
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

srpen 2018
PoÚtStČtSoNe
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Odcházíte o prázdninách z akciových trhů?


Hlasovalo : 31 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz