logo
Statisticky vyspělé či komplexní metody neposkytují nutně přesnější předpovědi než postupy jednoduší. (Nassim Nicholas Taleb)
 
Nabídka
DDkredity *
Doporučení
Daně
Blog
Ceník

Blog

VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ II.

V blogu VÍTĚZOVÉ A PORAŽENÍ jsem věnoval pozornost akciím. Teď chci napsat něco o lidech.


PARADOX


K napsání volného pokračování mého posledního, na facebooku docela úspěšného blogu mně inspirovala zpráva agentury Bloomberg. Majetek nejbohatších lidí světa letos opět vzrostl. Kromě otázky, jací že vlastně jsou ti nejúspěšnější mně zaujal i zajímavý paradox. Většina amerických miliardářů, i mnou uznávaný Warren Buffett, preferovala v letošních prezidentských volbách Hillary Clintonovou. Přesto zvítězil Donald Trump. A právě jeho vítězství přineslo - a v tom tkví ten paradox - nejbohatším Američanům, včetně vzpomínaného Warrena Buffetta, výrazný nárůst hodnoty majetku, protože nastartovalo silný růst akciového trhu.
 

MŮJ PARADOX


I já mám svůj paradox. Patřím ke generaci, která očima mladších už dávno "patří do hrobu". Spolupracuji většinou s velmi mladými lidmi a ještě mladší lidé mi píší. Jsou okouzleni TRADINGEM a vidinou rychlého zbohatnutí. Pokud začínají horlivě a a často velmi emotivně s mými názory nesouhlasí. Později, až snad až příliš často zklamaní končí, vyznávají se mi ze svých zklamání a mámivých opojení. Obojí ale k životu patří, stejně jako k sobě patří den a noc a radost a žal.


POČTY


Mám rád mariáš. Dal mi v životě dvě velmi praktické zkušenosti. Správně vyhodnotit své vlastní možnosti, to když posuzuji, jaké karty mám v ruce, a naučil mně trpělivosti. Oba faktory jsou nezbytné v investování. Při něm, stejně jako v kartách, jeden vyhraje, ale jiní musí jeho vítězství zaplatit. Není tedy možné, aby se ze všech účastníků seminářů, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, rekrutovali jen samí vítězové. Někdo musí tu legraci zaplatit. A bývá jich víc než vítězů.


TRPĚLIVOST


Všimli jste si? Mezi nejbohatšími lidmi světa jsou převážně lidé trpěliví a pracovití. Vím, že se trpělivost dnes zrovna nenosí. Mladí draví investoři vyžadují úspěch - hned, tady a teď! Byl jsem stejný. Nyní už ale nikomu nic nevnucuji, nikoho nepřesvědčuji. Proč je ale mezi špičkou nejbohatších lidí 86letý Warren Buffet a jak se zdá kufry si ještě nebalí? A Bill Gates už také nepatří mezi nejmladší. Celý život pracovali - a byli trpěliví. A o těchto vlastnostech především je investování. Finanční gambleřina je jiný příběh. I v ní samozřejmě existují profesionálové, ostatně jako například v pokeru, ale je to hra o něčem jiném.


VÍTĚZOVÉ


Tomáš G. Masaryk říkával NEBÁT SE A NEKRÁST. Naše doba jeho slova po sto letech  tvůrčím způsobem přetavila v NEBÁT SE A KRÁST. Investování přidalo u něco pozitivního. Trpělivost a počty. Někteří o mně říkají, že jsem pohádkář a snílek. Možná. Díky investování jsem však pochopil, že peníze opravdu nejsou všechno. A konečnými vítězi nejsou ani akciové tituly, ani peníze, ani vítězství v různých anketách či pseudoanketách. Chceme vítězit v anketách nebo prožít spokojený, klidný a užitečný život? Ano, odpovíme si každý sám, ale podle mého názoru jsou vítězi spokojení lidé. Investoři?
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

Graf dne

Finanční tituly jedou v párech. Mezi Erste a VIG jsme dnes vybrali VIG!

Grafy DOWEstoR

Aktuální pořadí  nejkvalitnějších tuzemských akcií
(podle hodnocení našich návštěvníků od 1.1.2024 do 30.4.2024)
Návod
Pořadí Název akcie
1 Komerční banka
2 Erste Bank
3 Moneta
4 VIG
5 ČEZ
6 Colt
Celkem se hlasovalo: 35x
Vaše hodnocení!
Pokud chcete do hlasování přidat další akcii tak nám, prosím, napište na email.

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR! Po více než dva a půl roce jsme v září 2021 ukončili stejnojmennou aplikaci. V nových podmínkách se přežila. Od září 2021 nabízíme novou anketu DOWEstoR.
V listopadu 2021 jsme web Dower.cz rozšířili o oddíl Daně.

V říjnu 2020 jsme přešli na platební systém DDkredit! Koncem dubna 2021 jsme systém po zkušenostech upřesnili a doplnili o část jak pracovat v systému DDkredit efektivně.

Od ledna 2020 používáme v našich predikcích nástroj technické analýzy Forecast Cloud, MetaStock 17.

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.

Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.
DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

duben 2024
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
 
 
 
 
 

květen 2024
PoÚtStČtSoNe
 
 
2
4
5
6
7
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Jaký bude vývoj ceny akcií ČEZ po Rakušanově marketingovém vystoupení v Sokolově?


Hlasovalo : 519 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz