logo
Finanční gramotnost je jedna z nejdůležitějších věcí, aby se lidé nenechali od politiků obalamutit. (Andreas Treichl)
Aktuálně BCPP:
 
Nabídka
DDkredity *
Doporučení
Blog
Ceník

Synergické okénko

Nabídka UP forum a DOWER-D pro 21. století!

INVESTOVÁNÍ - PROGRAM PRO 21. STOLETÍ

Koncem roku 2017 a počátkem roku 2018 se několikrát setkali zástupci společností UP forum a DOWER-D a diskutovali o současné situaci v Česku v souvislosti s otázkami spojenými s investováním.

Bezprostředním impulzem k setkáním byly poznatky a zkušenosti. Majitel UP forum pan Tomáš Novotný se svěřil se svou osobní zkušeností s kolegou z divadelní branže: "Ty na ten facebook sdílíš věci, kterým vůbec nerozumím, ale přijdou mi zajímavé." Řeč byla o investování i o divadlu. Zdánlivě nesouvisejících tématech.

Řada lidí z divadel má finanční problémy a v podstatě není nikdo, kdo by jim uměl poradit. Investiční společnosti a poradci zdůrazňují „jak“, ale ne „proč“?  A stačí málo. Vydělit 10% příjmů  na investice a totálně to změní způsob myšlení a uvažování a okřídlené "peníze nejsou všechno" lze hned pochopit dvěma způsoby.
(1) Kamarád investoval před lety, ale nechal toho. Už nepokračuje. Rekonstruuje dům, věnuje se kariéře a majetek už investováním nerozšiřuje. Změnilo ho to. Především mentálně.
(2) Jiný odkládá pravidelně 10 % příjmů stranou a získává nové a nové  znalosti a zkušenosti s investováním a aktiva mu narůstají.
Rozhovory se staly základem pro společný připravovaný projekt "Investování - program pro 21. století!"

Zdá se, že potenciál parlamentních voleb, jakož i prezidentských voleb není využit. Zklamání vyznívá především nad povolebním chováním jak politických stran a hnutí, tak bývalých prezidentských kandidátů. Čekali jsme vyvození racionálních závěrů. Místo nich se dostavilo určité rozčarování. Nová "progresivní" hnutí a strany se stávají tradičními a mainstreamovými stranami, tradiční strany se nepoučily a několik bývalých prezidentských kandidátů po prezidentské prohře už usiluje "jen o druhou ligu", tedy o vstup do Senátu ČR.

Do "druhé ligy" z pohledu voličů, samozřejmě ne z pohledu Senátu ČR. Jenže prezidentští kandidáti přece kandidovali do extraligy a nyní jím stačí nižší liga? To se chtějí v Senátu ČR utopit  spolu s dalšími tradičními mainstreamovými politiky a zahodit pozitivní dojem, který ve volbách zanechali? Vědomě asi určitě ne. Možná jen proto, že jim chybí širší zázemí než jim stačilo na "pouze" jedno jediné utkání.

A o politických stranách škoda mluvit. Je čas oslovit nové lidi. Ale koho? Lokální patrioty? Prahu nepotřebují, starají se o sebe a své rodiny v místě bydliště a investovat mohou bez problému globálně. Možná je víc oslovuje spolkový život, knihovny. Ale to je přece to nejvhodnější podhoubí pro budoucí prezidentské kandidáty a politické strany!

Východiskem bývalých prezidentských kandidátů bylo, že prezident určuje směr. Jenže pak střelivo vystříleli mimo reálný vliv. Navíc byli navázání na Prahu a krátkými výjezdy do regionů se handicap dohnat nedal. Vítězné hnutí bylo chytřejší. Vnutilo a vnucuje ostatním svou hru a pravidla a ostatní, pokud na hru přistoupí, nemohou jinak než prohrát. Všichni ostatní mají jedinou šanci. Nabídnout něco nového. Výzvy a mety 21. století.
Mezi ně určitě patří INVESTOVÁNÍ. Více o vlivu investování na každodenní politiku v blogu PRŮNIK PROGRAMŮ NENÍ DŮVĚRA na Dower.cz.

Investování nabízí šance všem, aniž by se jednalo jen o nějaký průnik politických programů.  Nabízí něco, co tu sice papírově je, ale vlastně není a nebylo - příležitost k podílení se na společném zisku. Příležitost pro každého. Nové ideje a šance by měli nabízet neotřelí kandidáti. Tradičních řešení a trubadúrů už byla spousta.

Jak toho dosáhnout? Dávat lidi dohromady. Ne řečmi, sliby a politickými průniky, ale konkrétními řešeními a produkty. A takovým řešením investování je. UP Forum spolu s DOWER-D hledá lidi a cesty, jak myšlenky smysluplného investování mezi lidi dostat. 
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

O2 - BB,200DMA, MACD

O2 bylo v pátek nečekaným překvapením. Po týdnech v tichu a klidu zápecí nečekaně a překvapivě vyskočilo!

Grafy DOWEstoR

Aktuální pořadí  nejkvalitnějších tuzemských akcií
(podle hodnocení našich návštěvníků)
Návod
Pořadí Název akcie
1 Komerční banka
2 Erste Bank
3 ČEZ
4 VIG
5 Philip Morris
Celkem se hlasovalo: 10x
Vaše hodnocení!
Pokud chcete do hlasování přidat další akcii tak nám, prosím, napište na email.

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR! Po více než dva a půl roce jsme v září 2021 ukončili stejnojmennou aplikaci. V nových podmínkách se přežila. Od září 2021 nabízíme anketu DOWEstoR.


V říjnu 2020 jsme přešli na platební systém DDkredit! Koncem dubna 2021 jsme systém po zkušenostech upřesnili a doplnili o část jak pracovat v systému DDkredit efektivně.

Od ledna 2020 používáme v našich predikcích nástroj technické analýzy Forecast Cloud, MetaStock 17.

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.


Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.


DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

září 2021
PoÚtStČtSoNe
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 

říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz