logo
Statisticky vyspělé či komplexní metody neposkytují nutně přesnější předpovědi než postupy jednoduší. (Nassim Nicholas Taleb)
 
Nabídka
DDkredity *
Doporučení
Daně
Blog
Ceník

Blog

KOHO VOLIT? NEBO NEVOLIT?

Nevolit je prý špatně. Není. Nemám-li koho volit, to je můj případ, pak svým ne-hlasem dávám příležitost každé vítězné straně. A v programu každé strany aspoň kousek něčeho dobrého snad je. Až takový skeptik ještě nejsem.

NABÍDKY

Tihle nabízejí dotace, příspěvky a pomoc všeho druhu všem, tihle zase nižší daně, tihle přidají důchodcům, tamti zase matkám samoživitelkám, tihle povedou zemi jako firmu a omezí žvanění v parlamentu, jiní nevidí nic než národ, bojovníci se ozbrojí a vyženou cizáky, hr na ně! Zajímavé je, že mnohé strany už měly příležitost dané sliby naplnit a žádná z nich tak dosud neučinila.

PROČ?

Především proto, že kromě populismu nemá žádná strana ucelenou vizi a představu co pro lidi udělat, byť se každá dušuje, že právě ona to ví nejlépe.

SVĚT SE MĚNÍ

Problém tkví v tom, že svět se mění a naše strany to ještě nepochopily. Stále si myslí, že povídání o změně je jen marketingový trik. A ty přece v Česku fungují. K napsání tohoto blogu mně inspiroval nedávný příspěvek "Velké peníze bez pravidel ničí burzu" pana Petra Koblice, generálního ředitele pražské burzy v HN. Myslím si, byť byl nejspíš psán s jiným cílem, že popsal jeden z nejvážnějších problémů naší doby.

KDO JSME MY ČEŠI?

Opravdu jsme jenom lidé, kteří jdou ráno do práce, na konci měsíce inkasují výplatu, čas od času nějakou odměnu a žijí ze dne na den, od fesťáku k fesťáku, tedy v létě? Proč máme na straně jedné jen bohaté miliardáře a milionáře nebo, na straně druhé, v podstatě jen vůči všemu imunní "námezdní sílu"? Proč strany preferují "zaměstnance" a brání rozvoji silné a tvůrčí střední třídě? Proč dávají přednost zbohatlíkům před movitou střední třídou, která buduje své bohatství po generace?

FINANČNÍ GRAMOTNOST - ŽIVOTNÍ STYL

O finanční gramotnosti všichni hodně mluvíme, ale většina mluvících vůbec neví o čem mluví. Dokonce ani ti, kteří chtějí finanční gramotnost "vyučovat". Finanční gramotnost jsou v jejich podání jen půjčky, hypotéky, pojištění, slevy, akce, šetření, v lepším případě fondy. Příležitost k opravdovému investování ale chybí. Finanční gramotnost není fráze ani marketingový trik,  finanční gramotnost je životní styl.

NASLOUCHEJME LIDEM, KTEŘÍ VĚCEM ROZUMÍ

Záměrně nepíši "renomovaným odborníkům". Petr Koblic, a to je člověk, který finančním věcem opravdu rozumí, ve výše vzpomínaném příspěvku píše, že se na českém kapitálovém trhu, konkrétně píše o dopadech na burzu, vytváří naprosto nevídaná situace.
Existují podle něj tzv. family offices pro něž platí finanční hra bez pravidel. Nechci zabíhat do podrobností, pan Koblic je ve svém příspěvku popsal velmi jasně a přesně, vrátím se jen k důsledkům. "Nyní jsou drobní investoři (má poznámka: málo početná střední třída, hlavní pramen bohatství každé země) znevýhodněna tím, že musí z vyplácených dividend platit daně. Když si celou firmu stáhne z burzy family office, přes právní strukturu sídlící v nějaké vhodné legislativě, tuto daň samozřejmě neplatí. Takže vlastně má náskok 25% z dividendového výnosu za rok ... " JInými slovy: síla a vliv "drobného investování" jsou ze společnosti cíleně vytlačovány. To má jistě svůj dobrý důvod.

KOHO BUDU VOLIT?

Stranu, která nebude nabízet všechno všem a pochopí, že investování, potažmo finanční gramotnost je stylem života. Stranu, která pochopí, že zdrojem financování je vedle mezd a platů i investování. Stranu, která pochopí, že pomoci si musí každý sám, ale ona mu vytvoří vlídné prostředí pro investování, tedy pro slušné živobytí a dobrý život.  Ve stávající volební nabídce takovou stranu nenacházím.
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

Graf dne

Finanční tituly jedou v párech. Mezi Erste a VIG jsme dnes vybrali VIG!

Grafy DOWEstoR

Aktuální pořadí  nejkvalitnějších tuzemských akcií
(podle hodnocení našich návštěvníků od 1.1.2024 do 30.4.2024)
Návod
Pořadí Název akcie
1 Komerční banka
2 Erste Bank
3 Moneta
4 VIG
5 ČEZ
6 Colt
Celkem se hlasovalo: 35x
Vaše hodnocení!
Pokud chcete do hlasování přidat další akcii tak nám, prosím, napište na email.

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR! Po více než dva a půl roce jsme v září 2021 ukončili stejnojmennou aplikaci. V nových podmínkách se přežila. Od září 2021 nabízíme novou anketu DOWEstoR.
V listopadu 2021 jsme web Dower.cz rozšířili o oddíl Daně.

V říjnu 2020 jsme přešli na platební systém DDkredit! Koncem dubna 2021 jsme systém po zkušenostech upřesnili a doplnili o část jak pracovat v systému DDkredit efektivně.

Od ledna 2020 používáme v našich predikcích nástroj technické analýzy Forecast Cloud, MetaStock 17.

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.

Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.
DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

duben 2024
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
 
 
 
 
 

květen 2024
PoÚtStČtSoNe
 
 
2
4
5
6
7
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Jaký bude vývoj ceny akcií ČEZ po Rakušanově marketingovém vystoupení v Sokolově?


Hlasovalo : 520 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz