logo
Statisticky vyspělé či komplexní metody neposkytují nutně přesnější předpovědi než postupy jednoduší. (Nassim Nicholas Taleb)
 
Nabídka
DDkredity *
Doporučení
Daně
Blog
Ceník

Blog

PORADCI

Z tisku se v těchto dnech dozvídáme o rozvodu  České spořitelny a Fincentra. Podle spořitelny parazituje Fincentrum na značkách České spořitelny a podle Fincentra stojí za rozporem odveta za přechody bankéřů z České spořitelny do týmu Fincentra. My spor nerozsoudíme a ani se o to nebudeme pokoušet. Důležitější bude se poučit.


DOHÁNÍ NÁS MINULOST


Širší povědomí o poradcích, mentorech a podobných pozicích se tvořilo v 90tých letech. Všechno bylo nové a proto i lákavé. Bohužel se poradcem, mentorem či jak se všechny ony podobné pozice jmenovaly a jmenují mohl stát a často ještě i stojí kde kdo. Především prokazatelná odbornost velmi často chyběla a chybí. Omlouvám se všem, kteří svou práci dělají poctivě a s vysokou odborností. Přiznejme si ale, že jich nebylo moc. Navíc klima ve společnosti nekvalitním, ale dobře oblečeným poradcům přálo.
Ideální prostředí, tak proč se nenapakovat, že? Situace se však po čtvrt století dost změnila. Co platilo tenkrát neplatí dnes. Především penězovody vysychají.


ŠPIČKA LEDOVCE


Spor Česká spořitelna versus Fincentrum je jen špička ledovce. Tání ledovců bude pokračovat. Společnost Up forum, mimochodem její majitel má v práci s poradci velké zkušenosti, přišla s vynikajícím nápadem jak s ledy pohnout. Propojit nové myšlenky, například převratné změny v energetických zdrojích s tvůrci produktů, například hypotečními bankami, aby výsledné nové produkty, například hypotéky šité na míru těm stavebníkům, kteří budou ochotni dovést nové produkty, například energeticky méně závislé domy až k poradcům, kteří zase budou schopni ony produkty nabídnout koncovým zákazníkům. Zatím však neuspěla.


PROČ

Odpověď je celkem jasná. Máme své zaběhané, jsme na zaběhané zvyklí, peníze tečou, tak proč něco měnit? Spor České spořitelny s Fincentrem ale všem zúčastněným, včetně klientů,  nastavil, chce se dodat konečně, zrcadlo poznání - peníze už tolik netečou. To je skutečná podstata sporu.


POHÁR TRPĚLIVOSTI


Banky a finanční instituce celou věc podcenily a různé poradenské firmy a poradci jim přerostly přes hlavu. Vyplývá to například ze statistiky Unie společnosti finančního zprostředkování a poradenství. (1) Fincentrum prodává hypotéky i pro největší konkurenty České spořitelny - Hypoteční banku a Komerční banku a (2) banky a finanční instituce jsou dnes na externím prodeji závislé. Takže spor je spíš o tom, že čeho je moc, toho je příliš aneb pohár trpělivosti už přetéká. Nebo už přetekl? A protože Česká spořitelna díky svým prodejním místům využívá externím poradce méně než její konkurence mohla si dovolit do kyselého jablka kousnout.


SVĚTLO V TUNELU


Už třetím rokem je možné vysoudit peníze za špatnou radu od profesionála. Má to ovšem, jako v Česku ostatně všechno, háčky. Některé zákony začaly rozlišovat mezi radou a doporučením. Doporučení poradce ze zodpovědnosti spíš vyvazuje, i když je samozřejmě nutné posuzovat skutečný obsah sdělní, které poradce klientovi nabídne a ne jen formální pojmenování informace jako radu či doporučení. Ať už ale tak či tak, blýská se na lepší časy a to je dobře.
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

Graf dne

Finanční tituly jedou v párech. Mezi Erste a VIG jsme dnes vybrali VIG!

Grafy DOWEstoR

Aktuální pořadí  nejkvalitnějších tuzemských akcií
(podle hodnocení našich návštěvníků od 1.1.2024 do 30.4.2024)
Návod
Pořadí Název akcie
1 Komerční banka
2 Erste Bank
3 Moneta
4 VIG
5 ČEZ
6 Colt
Celkem se hlasovalo: 35x
Vaše hodnocení!
Pokud chcete do hlasování přidat další akcii tak nám, prosím, napište na email.

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR! Po více než dva a půl roce jsme v září 2021 ukončili stejnojmennou aplikaci. V nových podmínkách se přežila. Od září 2021 nabízíme novou anketu DOWEstoR.
V listopadu 2021 jsme web Dower.cz rozšířili o oddíl Daně.

V říjnu 2020 jsme přešli na platební systém DDkredit! Koncem dubna 2021 jsme systém po zkušenostech upřesnili a doplnili o část jak pracovat v systému DDkredit efektivně.

Od ledna 2020 používáme v našich predikcích nástroj technické analýzy Forecast Cloud, MetaStock 17.

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.

Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.
DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

duben 2024
PoÚtStČtSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
 
 
 
 
 

květen 2024
PoÚtStČtSoNe
 
 
2
4
5
6
7
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
31
 
 

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date

Anketa Anketa

Jaký bude vývoj ceny akcií ČEZ po Rakušanově marketingovém vystoupení v Sokolově?


Hlasovalo : 519 návštěvníků
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz