logo
Finanční gramotnost je jedna z nejdůležitějších věcí, aby se lidé nenechali od politiků obalamutit. (Andreas Treichl)
Aktuálně BCPP:
 
Nabídka
DDkredity *
Doporučení
Blog
Ceník

Synergické okénko

Projekt UP Indices

Jak jsme již informovali spustil náš obchodní partner společnost UP forum s.r.o. velmi zajímavý projekt z námořní dopravy, "UP Indices". Už jen proto, že Česká republika nemá moře a není námořní velmocí, Dnes jsme požádali majitele společnosti pana Tomáše Novotného o představení projektu.

Takže základní otázka pane Novotný. Můžete nám projekt  UP Indices představit?
World LNG Shipping Index je druhá generace našich akciových indexů zaměřených na společnosti a partnerství (MLP) zabývajících se lodní přepravou zkapalněného zemního plynu (LNG).

První generaci jsem před lety vytvořil pro sebe a čtenáře mých článků a blogu na investičním webu Seeking Alpha. Zahrnovala osm titulů obchodovaných v USA. Nečekal jsem, že index zaujme lodní společnosti, které ale poptávaly plnohodnotný index založený na písemné metodologii a postupech. Objevili jsme nový potenciál, který vedl ke změně myšlení i směřování. Nyní jsme společnost s celosvětovým zaměřením. Vytvořili jsme portál UP-Indices.com, na kterém nabízíme naše řešení pomáhající námořním a finančním profesionálům.

Takový index neexistuje?
Kdyby existoval, nebyla by po něm přímá poptávka. LNG sektor je mladé rychle rostoucí odvětví, jeho boom začal až po roce 2015 a pořádně se rozjel až s americkou plynovou revolucí. V médiích je stále hlavním palivem planety ropa, ale její éra pomalu končí. Plyn nahrazuje i uhlí a rostoucí poptávka žene nabídku nahoru. Cena plynu přitom klesá, protože se zlepšují a zlevňují technologie. A jedinou možností jak celosvětově dopravovat plyn je lodní doprava.
LNG má výhodu, že zchlazením na -163°C se jeho objem zmenší 600x. Efektivita lodní dopravy stoupá i změnou pohonů lodí, kde mazut nahrazuje právě LNG či další čistá paliva.

V čem tkví jedinečnost vašeho indexu?
Náš UP World LNG Shipping Index v současné době obsahuje 17 titulů a pravděpodobně se brzy rozšíří o další, pokud budou splněna kritéria pro vstup do indexu. Zahrnuje společnosti z celého světa od USA, Kataru, Japonska, Jižní Koreje, Norska a dalších zemí. Obsahuje také unikátní redukční faktor, který nám dovoluje zahrnout i společnosti, které se zabývají i jinými činnostmi než jen námořní přepravou LNG, třeba Shell. U této společnosti tvoří aktivity s námořní přeprava LNG opravdu malé procento, ale je to společnost, která se na LNG zaměřuje a tvoří přes polovinu její činnosti. Navíc provozuje krásné plavidlo Prelude, které slouží ke zkapalňování zemního plynu přímo na moři. Byla by škoda nemít takové společnosti v indexu, navíc tím dosahujeme vyšší validity našich dat.

Námořní společnosti a investoři či analytici mohou náš index využít v několika možnostech. Prvotně ukazuje, které společnosti jsou tahounem trhu nebo které jsou nadhodnocené nebo podhodnocené. Porovnáváme zkrátka kurz cenného papíru s celým odvětvím námořní přepravy LNG. Dále porovnáváme sektor námořní přepravy LNG s vývojem celého kapitálového trhu.

Hodně zajímavým se jeví korelace indexu s vývojem cen za pronájem lodí, krátkodobých i dlouhodobých. Pokud by se tato domněnka potvrdila, přinášíme investorům a hlavně námořním společnostem opravdu jedinečný nástroj. Na závěry je ale ještě brzo.

Děkujeme za první představení projektu a těšíme se na další podrobnosti.
 
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz

twitter  facebook  youtube  LinkedIn  RSS 

Grafy Graf dne

O2 - BB,200DMA, MACD

O2 bylo v pátek nečekaným překvapením. Po týdnech v tichu a klidu zápecí nečekaně a překvapivě vyskočilo!

Grafy DOWEstoR

Aktuální pořadí  nejkvalitnějších tuzemských akcií
(podle hodnocení našich návštěvníků)
Návod
Pořadí Název akcie
1 Komerční banka
2 Erste Bank
3 ČEZ
4 VIG
5 Philip Morris
Celkem se hlasovalo: 10x
Vaše hodnocení!
Pokud chcete do hlasování přidat další akcii tak nám, prosím, napište na email.

Synergické okno Info DOWER - D  Info DOWER - D

DOWEstoR! Po více než dva a půl roce jsme v září 2021 ukončili stejnojmennou aplikaci. V nových podmínkách se přežila. Od září 2021 nabízíme anketu DOWEstoR.


V říjnu 2020 jsme přešli na platební systém DDkredit! Koncem dubna 2021 jsme systém po zkušenostech upřesnili a doplnili o část jak pracovat v systému DDkredit efektivně.

Od ledna 2020 používáme v našich predikcích nástroj technické analýzy Forecast Cloud, MetaStock 17.

Od prosince 2018 používáme v našich příspěvcích hashtag #DowerSting!

Od 7.6.2018 aplikujeme zásady GDPR a zveřejňujeme ve fotogalerii aktuálně zajímavé grafy a investiční fotoaktuality.

Od 1.1.2018 prohlubujeme spolupráci s UP forum, s.r.o.


Od prosince 2017 realizace propojení informací webu Dower.cz se sociální sítí LinkedIn.


DOWER-D od května 2017 zintenzívňuje svou aktivitu na twitteru. Sledujte naše stručné poznámky k akciím, akciovým trhům i k širším investičním tématům.

od září 2016 jsme propojili zpravodajství Dower.cz s facebookem. Sdílíme v něm všechny důležité informace, vysvětlujeme naše stanoviska a doplňujeme aktuální informace.

Informace o termínech VH a výších dividend najdete na FIO.


Důježité informace o BCPP a Centrálním depozitáři cenných papírů (CDCP).
Celý článek
Archiv

Kalendář Kalendář

září 2021
PoÚtStČtSoNe
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 

říjen 2021
PoÚtStČtSoNe
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Legenda:
Aktuální den
Avízo DOWER-D
Akce DOWER-D
Firemní výsledky, VH a MVH
Ostatní investiční
Ostatní
Svátek
Ex-date
Dower-D, organizační a ekonomické poradenství, Trávník 1315/28, 750 02, Přerov 2
Tel.: 581 277 522, e-mail: dower@dower.cz